15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Co pro Chicharita znamenají United

V roce 2010 se splnil jednomu ambicióznímu klukovi z Mexika sen, když z týmu Guadalajara Chivas přestoupil do vysněného Manchesteru United.

 

Když jsem zjistil, že se o mě zajímá Manchester United, znamenalo to pro mne mnohem víc, než jen samotný přestup. Fotbal znamená pro lidi v Mexiku hodně moc a skok z tamní ligy do klubu jako je Manchester, je něco, co se neděje každý den.

 

Nejznámější mexický fotbalista Hugo Sanchez nejdříve přestoupil do Atletika Madrid, než se upsal slavnému Realu, stejně jako Rafael Marquéz působil prvně v AS Monaku, než začal hrát za Barcelonu. Ale to, co se stalo mi, se zkrátka nestává. Nemohl jsem tomu uvěřit. A upřímně říkám, že moment, kdy jsem opravdu začal věřit, že jsem hráč slavného Manchesteru United, byl až na tiskové konferenci na Old Trafford.

 

Předtím jsem měl pochopitelně spoustu telefonátů a vyjednávání se Sirem Alexem Fergusonem, ale vše se odehrávalo tak rychle, že jsem to nestíhal pobírat. Nemohl jsem to vstřebat. Poté jsem odehrál několik zápasů za Mexiko, což si myslím, že mi hodně pomohlo, protože jsem se nemusel zaobírat tímto velkým přestupem – respektive nemohl, jelikož jsem tomu nemohl uvěřit.

 

Ještě předtím mi ale Jim Lawlor, skaut United, řekl, že celý přestup musím držet v tajnosti, dokonce ani rodičům jsem o něm nemohl říct. I toto mi pomohlo se soustředit pouze na zápasy za národní tým a nemyslet na ten velký přestup. Ale já byl na sebe strašně hrdý a odhodlaný chytit tuto šanci za pačesy. Už od prvního tréninku jsem chtěl o tom všechny přesvědčit.

 

Hodně lidí mi říkalo: „Podívej, je to tvůj první rok, stačí, když se řádně usadíš.“ Ale já se nechtěl jen usadit. Odpovídal jsem, že nepotřebuju rok k adaptaci, nýbrž že chci hned ukázat, co ve mně je. Chtěl jsem se vyrovnat ostatním hráčům ihned a vyhrávat trofeje.

 

Vzpomínám si na svou prezentaci na Old Trafford, kdy jsem se nemohl přestat usmívat. Věděl jsem, že jsem tvrdě dřel, a tak to pro mě a mou rodinu bylo takové zadostiučinění. Byl jsem trpělivý, cílevědomý a konečně se to vyplatilo. To je způsob, jakým se prezentuji jak na, tak i mimo hřiště – vždy do toho dávám všechno. A to mě naučila rodina, takže i pro ni to bylo zadostiučinění.

 

Samozřejmě že chvíli trvalo, než jsem si zvykl na všechny ty změny, na počasí, na jiné jídlo, na těžší tréninky. Ale pořád jsem věděl, že nechci celý rok na usazení. Já chtěl ukazovat, že mám na to hrát za Manchester United. Chtěl jsem ukázat, jak dobrý fotbalista a člověk jsem.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!