30/07/2021

U21: Reading – United 2:3

Manchester United U21 v posledním kole Barclays U21 Premier League porazil v klíčovém duelu Reading U21 na Madejski Stadium 3:2 a postoupil do semifinále soutěže.

Už ve 4. minutě utkání se k první střele v utkání dostal hostující útočník James Wilson, jeho střela ale Lincolnovi v brance Reading příliš starostí nenadělala. Neujala se ani střela Saidy Janka ze 14. minuty utkání, která mířila vedle pravé tyče. V 17. minutě se United dostali do vedení. Joe Rothwell skvělou přihrávkou uvolnil Jamese Wilsona, který prostřelil domácího brankáře – 0:1.

Zhruba po půl hodině hry se dostal ke střele domácí Fosu, ale přestřelil. O chvíli později se dostal ke střele po přiťuknutí Tannera i Aaron Tshibola, ale ani on nemířil přesně. V závěru poločasu se neujala ani střela Liama Kellyho.

V druhém poločase hráči Readingu pokračovali v neproměňování šancí. Se střelou Tshiboly si poradil Ben Amos a Jack Stacey hlavičkoval trestuhodně nad. Po hodině hry se však domácím konečně podařilo vyrovnat – Fosu obešel Rowleyho, který možná uklouzl, a prostřelil Amose v brance United – 1:1. Z utkání navíc musel odstoupit zraněný útočník Manchesteru James Wilson. Do další šance utkání se dostal kapitán United Reece James, ale pálil přímo do připraveného Lincolna. Na druhé straně hřiště zahrozil střídající Cardwell, který po centru Tshiboly hlavičkoval těsně vedle.

Cardwell se však přeci jenom dočkal o pár okamžiků později. Střelu Staceyho vyrazil Amos pouze před sebe a Cardwell už měl lehkou pozici dopravit míč do prázdné branky – 2:1. United se však podařilo vzápětí vyrovnat. V 81. minutě přihrál Ben Pearson střídajícímu Jamesi Weirovi, který dopravil míč za záda Lincolna – 2:2. V závěru utkání se do šancí dostaly oba týmy, ale ani Cardwell a ani Janko se neprosadili.

V dramatickém závěru se přece jenom dočkali výhry hostující United. Guillermo Varela našel na hranici pokutového území Paddyho McNaira a ten rozhodl o vítězství United 3:2. Toto vítězství bylo velmi důležité a díky jemu se mladíci Manchesteru United probojovali do semifinále soutěže, kde narazí na tým Liverpoolu U21.