26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Evans: ,,Co pro mě znamenají United“

Jonny Evans obléká celý život jen rudý dres. Prošel si akademií, hostováním a odehrál 181 zápasů za A tým. V tomto článku zjistíme, jaký vliv na něj United měli.

 

,,Pro moje první vzpomínky na Manchester United bychom se museli o hodně vrátit v čase. Pravděpodobně do domu mé babičky, která měla malé postavičky hráčů United. Ještě předtím jsem dostal plakát United na Vánoce, když mi bylo pět let. V mém pokoji byly jen věci Manchesteru United. Přehozy, plakáty… tak to jsem byl ještě dítě.

 

Jak jsem se dostal do klubu, to byla ve skutečnosti otázka několika let. Když mi bylo devět let, skaut mě přišel sledovat v Severním Irsku a zeptal se mě, jestli bych se chtěl připojit k akademii Manchesteru United, takže to pro mě bylo velké rozhodnutí.

 

Měl jsem štěstí, můj otec byl v Chelsea, když byl mladší. Přestěhoval se do Londýna, když mu bylo 16, takže si prošel tímto procesem a věděl, že budu skoro pořád pryč. I přesto, že mi bylo jen devět, byl jsem nadšený. Otec mi řekl, že na takový velký krok mám stále ještě dost času.

 

Přibližně v deseti jsem se poprvé podíval do Manchesteru. Jezdil jsem tam vždy, když byly ve škole prázdniny – to byly skvělé časy. Přestěhovali jsme se, když mi bylo patnáct a myslím, že tím se to odstartovalo – mým přestěhováním do Anglie. Teď to bude 11 let, byla to pro mě velká zkušenost, ale jako by se to stalo včera.

 

Jakmile poprvé vstoupíte na stadion, je to jako sen. Jako malé dítě jsem tam vlastně nikdy nebyl, i když jsem byl fanatik. Tátovi s mámou se nikdy nepodařilo vzít mě na zápas, takže jsem tam nebyl do té doby, než si mě a pár dalších hráčů pozvali, aby se podívali, jak hrajeme. Byl to skvělý zážitek a i přesto, že jsem věděl, že mám před sebou ještě dlouhou cestu, než zde budu moci hrát osobně, určitě mi to dalo inspiraci chtít si zde jednoho dne zahrát.

 

Když se ohlédnete zpět na hráče, kteří reprezentovali Manchester United, někteří opravdu skvělí, pohání vás to dostat se mezi ně. Být součástí dobrých týmů samozřejmě také pomáhá. Vyrostl jsem při sledování týmů, které Sir Alex Ferguson budoval, takže stát se součástí toho byl skvělý pocit. Je to také o vyhrávání trofejí, protože jsou to vítězství, která se zapisují do historie.

 

Cítíte tu odpovědnost pokaždé, když oblékáte dres. Je to trochu divné, protože jsem vyrostl jako fanoušek, ale pak jsem se stal hráčem a viděl jsem to z té druhé strany. Reprezentujete klub na hřišti, stále jste fanoušek, ale z úplně jiné perspektivy. Musíte se snažit, aby byli šťastní fanoušci i manažer a abyste odváděli dobrou práci pro klub. Jako fotbalista, co odchází do důchodu, byste se měli vrátit do role fanouška.

 

Je to velmi složité vyjádřit slovy, co pro mě znamená Manchester United. Už odmalička jsem byl fanatik ohledně United a bylo mi do pláče, když tým prohrál. Tolik pro mě znamenal, když jsem byl malý. Teď se cítím poctěn, že mohu nosit dres, vyjít na hřiště a snažit se něco dokázat a reprezentovat klub na hřišti.“

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!