17/04/2021

U21: United – Norwich 2:2

Manchester United U21 v předposledním zápase základní části Barclays U21 Premier League remizoval s Norwichem U21 2:2.

Domácí Manchester United U21 byl od prvních minut aktivní, ale do výraznějších šancí se příliš nedostával. K prvnímu ohrožení hostující branky se dostal James Wilson, který dvakrát pálil vedle. Neuspěl ani Andreas Pereira z přímého kopu a neprosadil se ani Joe Rothwell po přihrávce Saidy Janka. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Po sedmi minutách druhého poločasu se zranil útočník James Wilson, kterého nahradil James Weir. Do útoku se posunul Andreas Pereira, který po hodině hry poprvé skutečně prověřil Matthewse v brance Norwiche.

V 68. minutě se hráči United dostali do vedení. Po zblokované střele Andrease Pereiry přehlavičkoval brankáře Louis Rowley a James Weir dopravil míč do prázdné branky – 1:0. V 76. minutě se James Weir dočkal druhé branky, když zužitkoval centr Guillermo Varely – 2:0. Vypadalo to, že United tak dokráčí za třemi body, nicméně opak byl pravdou. V 80. minutě zahrál v pokutovém území rukou Louis Rowley a nařízenou penaltu proměnil Carlton Morris – 2:1.

V 85. minutě musel předčasně do sprch hostující Raymond Grant, který dostal druhou žlutou kartu za simulování po střetu s Benem Pearsonem. V nastaveném čase se podařilo Norwichi vyrovnat, když Reece Hall-Johnson překonal Joela Castra Pereiru v brance United tečovanou střelou – 2:2. Domácí ještě mohli strhnout vítězství na svojí stranu, ale střelu kapitána Reece Jamese zneškodnil Matthews.

Manchester United U21 tak ztratil vyhraný zápas a ačkoliv se nyní nachází v tabulce na čtvrtém místě zaručující účast v semifinále soutěže, v posledním utkání základní části proti Readingu U21 pravděpodobně bude muset získat nějaké body. Toto utkání je na programu příští čtvrtek 24. dubna.