24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Zemřel Frank Kopel

S lítostí vám oznamujeme, že bývalý hráč Manchesteru United Frank Kopel zemřel. Odešel ve věku pětašedesáti let.

 

Bývalý krajní obránce poslední dobou soupeřil s vaskulární demencí, což je druhý nejčastější druh demence, hned po Alzheimerově chorobě. Asociace bývalých hráčů Manchesteru United pak zvýšilo dotování Spolku proti Alzheimerově chorobě, přičemž se na tomto činu dohodli minulý týden při večeři na Old Trafford.

 

Kopel, jež byl narozen v roce 1949 ve Falkirku, se stal členem Manchesteru United ještě coby školák, a to roku 1964, přičemž za první tým odehrál dvanáct utkání. Svůj debut v rudém dresu zažil v roce 1967 v zápase s Burnley.

 

Deset zápasů pak odehrál v sezoně 1968/1969, kdy byl tým vedený Sirem Mattem Busbym úřadujícím mistrem Evropy. Do základní sestavy se mu pak nepodařilo protlačit přes jiné dva beky, které legendární manažer upřednostňoval, a to přes Shaye Brannana a Tonyho Dunnea.

 

V roce 1969 Kopel přestoupil do Blacburnu Rovers a po třech letech na Ewood Parku odešel hledat štěstí do Dundee United. Za tento klub pak odehrál více než 400 utkání a pomohl tak vyhrát hned dvakrát skotský pohár, přičemž se stal mezi fanoušky velmi oblíbeným hráčem.

 

Po ukončení kariéry v Abroath se stal v tomto klubu asistentem manažera, načež stejnou funkci poté vykonával ve Forfaru.

 

Všichni zaměstnanci Manchesteru United nyní s rodinou a přáteli sdílí upřímnou soustrast v těchto těžkých časech.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!