10/05/2021

U21: Tottenham – United 0:1

Hráči Manchesteru United U21 v 19. kole Barclays U21 Premier League zvítězili na White Hart Line nad Tottenhamem U21 1:0.

Domácí Tottenham postavil do základní sestavy několik zkušenějších hráčů včetně bývalého hráče United Ezekiela Fryerse, Mousa Dembeleho a Nabila Bentaleba. Domácí byl od úvodních minut aktivnějším týmem a častěji držel míč na svých kopačkách. Už ve třetí minutě dopravil míč do sítě Josh Onomaha, ale už předtím pískal rozhodčí. O chvíli později musel proti jeho střele zasahovat Ben Amos.

Po dvaceti minutách hry musel ze hřiště kvůli ošklivému poranění hlavy obránce Guillermo Varela a Saidy Janko se tak posunul na pravý kraj obrany. Do další větší šance se dostal útočník Tottenhamu Souleymane Coulibaly, který přešel přes Ekangameneho a pálil těsně vedle. Ekangamene následně předvedl dobrý obranný zákrok proti průniku Onomaha. Ben Amos poté musel nadvakrát zasahovat proti střelám Rubena Lameirase a Kennyho McEvoye.

V druhém poločase se otřepali konečně i hostující hráči a střela kapitána Reece Jamese byla zblokována na rohový kop. Z toho se dostal k hlavičce střídající James Weir, ale jeho pokus zneškodnil brankář Archer. O minutu později Weir přihrával na Jamese Wilsona, který přízemní střelou k levé tyči překonal Archera v brance Tottenhamu – 0:1.

Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale stoperská dvojice Ekangamene-McNair předvedla skvělý výkon. Poslední větší šanci domácích spálil Lameiras, který z voleje pálil nad. V nastaveném čase ještě mohl zvýšit vedení United Adreas Pereira, ale minul.

Manchester United U21 tak získal na půdě Tottenhamu U21 důležité tři body a dvě kola před koncem základní části soutěže má stále reálnou šanci na umístění v první čtyřce, která zajišťuje postup do vyřazovací části. V dalším utkání nastoupí Manchester United U21 ve čtvrtek 17. dubna proti Norwichi U21.