18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ocenění Maty a De Gey

Sir Bobby Charlton je potěšen, jak Juan Mata začal svoji kariéru v United. Další Španěl sloužící v rudých barvách, David De Gea, vyhrál cenu pro Hráče měsíce za březen.

Rekordní přestup Reds se po svém lednovém příchodu z Chelsea usadil na Old Trafford dobře, když se mu podařilo získat ocenění Hráče měsíce. Také už třikrát rozvlnit síť; po gólu proti Aston Ville dokázal vstřelit dvě branky v posledním zápase Barclays Premier League s Newcastlem.

 

Legenda United Charlton dříve obdivoval tohoto playmakera jen z dálky, ale je přesvědčen, že Španěl má vše, co potřebuje, aby se stal velkým oblíbencem fanoušků svého nového klubu.

 

„Juana Matu jsem si opravdu oblíbil,“ řekl Sir Bobby pro United Review.

 

„Musím přiznat, že jsem ho obdivoval hned napoprvé, když jsem ho viděl hrát v televizi, ale nikdy jsem si nemyslel, že bychom ho mohli podepsat. On už je fantastickým hráčem, ale může být ještě lepší. Jsem si jistý, že to je jeho cílem.“

 

„V následujících měsících a rocích bude mít ještě hodně příležitostí na vstřelení nebo vytváření gólů, protože on je prostě prvotřídní. Už teď můžete vidět, že si to tu opravdu zamiloval. Je to také velmi milý člověk, se kterým si dobře popovídáte.“

 

Fanoušci, kteří už si Juana Matu jistě oblíbili, ocenili nedávné výkony jeho kamaráda Davida De Gey tím, že ho zvolili Hráčem měsíce Manchesteru United za březen.

 

Třiadvacetiletý brankář udržel čistá konta proti West Bromu a West Hamu a skvělým dvojzákrokem zachránil comeback the Reds v utkání s Olympiakosem v Lize mistrů. Pro De Geu volilo 61% hlasujících, takže suverénně porazil Wayna Rooneyho s 34% a Phila Jonese s 5%.

 

I přes týmovou formu, která jde v této sezóně jednou nahoru, jednou dolu, se mu podařilo udržet celkově 19 čistých štítů, a jak řekl na začátku dubna – on je spokojený se svým přínosem pro tým.

 

„Jsem spokojený se svou formou a cítím se velmi jistý,“ řekl. „Hraji hodně zápasů, hodně se toho naučím, získal jsem konzistenci a stabilitu. Jsem potěšený, jak se teď věci vyvíjejí.“

 

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!