04/08/2021

Zápas v číslach: Bayern Mníchov

V stredu sa naši hráči predstavili na pôde nemeckého giganta Bayernu Mníchov. Aj napriek prehre 3-1 nebola ich hra až taká jednoznačná ako tomu nasvedčuje výsledok. V článku sa pozrieme bližšie na zápasové štatistiky hráčov.

BRANKÁRI

David De Gea

David inkasoval tri góly, na ktoré však väčšinou nemal nárok. Raz dokázal loptu z nebezpečia vyboxovať a dve strely chytil. Počas zápasu si na svoje konto pripísal 17 prihrávok pričom 7 z nich nebolo úspešných. Opäť sa jednalo o dlhé nakopávané lopty, ktoré môže ale aj nemusí vyhrať náš hráč, a preto máva brankár v tomto ohľade vždy slabšie čísla ako hráči v poli.

OBRANCOVIA

Patrice Evra

Na základe optického hodnotenia dohral Patrice len priemerný zápas, ktorý okorenil krásnym gólom v 57.minúte. Napriek tomu štatistické čísla poukazujú na nie až tak zlý výkon ako väčšina fanúšikov. Avšak Patricea nijako nezastávam a píšem len to, čo je v oficiálnych štatistikách zo zápasu. Ako som už spomínal v ofenzívnej činnosti si Pat pripísal na svoje konto jeden gól, jeden nepresný center a taktiež aj jeden úspešný súboj 1 vs. 1. V obranných osobných súbojoch prehral štyri a všetky štyri s Robbenom, ale vyhral 5 osobných súbojov a z toho tri so spomínaným Robbenom.  Po jednom z týchto súbojov v 76.minúte sa Robben dostal do šance, ktorú aj následne premenil.  Vyhral jeden hlavičkový súboj a jeden prehral, päťkrát zachytil rozohrávku súpera a štyrikrát poslal loptu do bezpečia. V zápase pokazil osem z dvadsiatich prihrávok a jeho úspešnosť bola 60%. Na svoje konto si pripísal aj dva fauly a za jeden z nich videl aj žltú kartu. Konkrétne sa jednalo o faul na Robbena v 70.minúte kde Patrice chybne prihrával a musel za sebou hasiť chyby.

Phil Jones

Nastúpil na pravom kraji obrany s hlavnou úlohou brániť Riberiho.  V útočnej fáze si pripísal na svoje konto jeden nepresný center. V obrannej fáze mal očividne problémy keďže dva góly pripravil Ribery, ktorého mal Phil strážiť. Avšak tieto chyby nemôžeme pripisovať iba jemu nakoľko v tom čase zlyhalo viac hráčov. V osobných súbojoch bol Phil úspešný iba v dvoch zo šiestich. Všetky štyri prehrané súboje boli práve s Franckom Riberym. Taktiež podstúpil aj šesť hlavičkových súbojov a prehral tri z nich. Avšak ani jeden súboj neprehral v našej šestnástke alebo jej bezprostrednej blízkosti.  Trikrát zachytil rozohrávku súpera a desaťkrát odkopol loptu do bezpečia., pričom až šesť odkopov bolo z našej šestnástky. Jeho úspešnosť prihrávok bola 79% za 23 presných a 6 nepresných prihrávok. V zápase Phil raz fauloval a raz bol faulovaný on.

Chris Smalling

Do zápasu nastúpil ako jeden zo stopérskej dvojice. Do ofenzívnych štatistík sa vôbec nezapísal, ale obranné vyzerajú celkom zaujímavo.  Chris vyhral jeden osobný súboj a prehral 4 z piatich hlavičkových súbojov. Nutné je však poznamenať, že iba jeden z týchto prehraných súbojov prišiel v našej šestnástke, ale ku gólu súpera našťastie neviedol. Ostatné súboje prehral na polovici súpera. Inak v zápase ešte dokázal zachytiť jednu rozohrávku súpera a osemkrát poslal loptu do bezpečia a jedenkrát zablokoval nebezpečnú strelu súpera, ktorá volala po góle. To že rozohrávka nie je jeho doménou potvrdil aj v tomto zápase. Na svoje konto si pripísal 26 prihrávok, ale iba 13 z nich bolo presných, pričom všetky nepresné prihrávky boli prihrávky smerom dopredu. Samozrejme, že to mohlo byť zapríčinené aj vysokým pressingom súpera, ale celkovo mu v tomto zápase prihrávky veľmi nešli. Jedenkrát bol v zápase faulovaný.

Nemanja Vidic

Druhý člen stopérskej dvojice. Nemanja v minulom zápase žiaril, ale v tomto hlavne v druhom polčase horel.  Bol prítomný pri dvoch góloch súpera kde nedokázal pretlačiť Müllera, či zablokovať strelu Robbena. Práve s Robbenom prehral aj svoj jediný osobný súboj v zápase. Taktiež prehral štyri zo šiestich hlavičkových súbojov.  Jedenkrát dokázal zachytiť rozohrávku súpera a päťkrát poslal loptu do bezpečia. Podobne ako Smallingovi, tak ani jemu veľmi rozohrávka nešla, ale nedaroval až toľko lôpt súperovi ako jeho kolega. Nemanja pokazil šesť prihrávok z osemnástich. V zápase si do svojich štatistík zapísal aj dva fauly a za jeden z nich videl aj žltú kartu, pričom to karta nemala byť nakoľko hráč Bayernu súboj veľmi prikrášlil.

ZÁLOŽNÍCI

Michael Carrick

Do zápasu nastúpil ako jeden z dvoch defenzívnejšie ladených stredopoliarov a na svoje konto si pripísal lepšie čísla v štatistikách ako niektorí naši obrancovia. Do útočnej fázy sa Michael nezapájal, ale v obrannej fáze hry bol platným členom. Prehral síce tri zo šiestich osobných súbojov, ale iba jeden z nich predstavoval potenciálne nebezpečenstvo pre našu bránku. Vyhral aj jeden hlavičkový súboj, zachytil jednu prihrávku súpera a štyrikrát poslal loptu do bezpečia. Jeho percentuálna úspešnosť prihrávok sa v tomto zápase zastavila na 76% za 22 úspešných prihrávok z celkového počtu 29. Michael v zápase jedenkrát fauloval súpera a dvakrát súper fauloval jeho.

Darren Fletcher

Druhý z dvojice defenzívnych stredopoliarov a na základe štatistík aj ten horší z dvojice.  Zapísal si na svoje konto aj jeden ofenzívny súboj 1vs.1, v ktorom bol však neúspešný. Obranné súboje mu tiež veľmi nešli nakoľko prehral všetky tri, ktorých sa zúčastnil. Vyhral jeden hlavičkový súboj z dvoch a zachytil 4 rozohrávky súpera. V zápase mal 28 prihrávok, ale iba 16 z nich bolo úspešných. Napriek tomu, že jeho prihrávky neboli veľmi presné dokázal vymyslieť dve kľúčové prihrávky do šance spoluhráčovi, ale jednu z nich Wayne Rooney trestuhodne zahodil už v prvom polčase. Darren v zápase nefauloval a ani faulovaný nebol. Z ihriska odišiel v 73.minúte a nahradil ho Javier Hernandéz.

Antonia Valencia

V tomto zápase sme videli celkom pekné predstavenie v podaní Antonia, ktorý dokázal robiť problémy obrane Bayernu. Na svoje konto si pripísal tri centre a jeden z nich bol zároveň aj gólový a úspešný. Zo štyroch súbojov jeden na jedného dokázal vyhrať dva. V obrannej fáze podstúpil dva osobné súboje a vyhral jeden z nich, taktiež vyhral jeden hlavičkový súboj z troch, dvakrát zachytil rozohrávku súpera a jedenkrát poslal loptu do bezpečia. Z celý zápas si na svoje konto pripísal 30 prihrávok a 23 z nich bolo úspešných. Valencia bol v zápase dvakrát faulovaný, ale aj on fauloval súpera dvakrát.

Shinji Kagawa

Ďalší hráč so sympatickým výkonom.  Na svoje konto si pripísal jeden strelecký pokus, ktorý však nebol dostatočne prekvapivý a Neuer ho pomerne ľahko zneškodnil. Vyhral obidva súboje 1vs1, ktoré podstúpil. V obranných súbojoch vyhral dva z troch, taktiež vyhral aj jeden hlavičkový súboj, dvakrát zachytil rozohrávku súpera a jedenkrát poslal loptu do bezpečia. V zápase pokazil osem prihrávok z celkového počtu 31. Jedenkrát bol faulovaný.

Danny Welbeck

V zápase hýril pohybom a neúnavne napádal súpera. V ofenzívnych štatistikách má na svojom kone jeden nepresný center a dva pokusy o obídenie protihráča, ktoré však neboli úspešné. V obrannej fáze hry dokázal vyhrať jeden osobný súboj, tri hlavičkové súboje zo šiestich, jedenkrát zachytil rozohrávku súpera a jedenkrát poslal loptu do bezpečia. Na svojom konte má 15 úspešných a 11 neúspešných prihrávok. Jedenkrát fauloval súpera a jedenkrát súper fauloval jeho. Z ihriska odišiel v 80.minúte a nahradil ho Adnan Januzaj.

Adnan Januzaj

Adnan prišiel na ihrisko v 80.minúte a veľa toho bohužiaľ stihnúť nedokázal. Na svoje konto si pripísal jednu nepresnú strelu na bránu. Za zmienku stojí ešte to, že bol raz faulovaný počas svojho pobytu na ihrisku. Inak si Adnan nepripísal do štatistík žiadne iné čísla.

ÚTOČNÍCI

Wayne Rooney

Do zápasu nastúpil aj so zranením a odohral celých 90.minút. Počas zápasu hýril pohybom a dostal sa aj do troch príležitostí na skórovanie, ale všetky tri nepochopiteľne zahodil. Zahrával tri rohové kopy, ktoré však neboli presné rovnako ako dve centrované lopty. Vyhral tri zo štyroch súbojov 1vs.1. V obrannej fáze hry dokázal v dvoch osobných obranných súbojoch jeden vyhrať. Taktiež vyhral jeden hlavičkový súboj z celkového počtu osem a štyrikrát odkopol loptu do bezpečia. Presne prihrával v zápase dokopy 17-krát z 24 prípadov. Na svoje konto si pripísal aj dve fauly na protihráča.

Javier Hernandéz

Prišiel na ihrisko v 73.minúte, ale do štatistík sa nijako výrazne nezapísal. Jediné čísla ktoré má sú za prihrávky. Tých mal 5 úspešných z celkového počtu 6.