18/05/2021

Hodnoceni: Manchester United vs Bayern Mnichov

David De Gea – Paradoxně neměl téměř žádnou práci. Za góly nemohl, ale vůbec se mi nelíbí jeho výkopy, které jsou často hodně nepřesné. 6

Phil Jones – Celý zápas bránil Riberyho a celkem se mu to dařilo. Spoustu soubojů s ním vyhrál a prohrál snad pouze 2 z toho jeden byl gólový. Směrem dopředu toho moc nepředvedl, ale to nebyl jeho úkol. 6

Chris Smalling – Lepší ze stoperská dvojice. Bohužel se dnes sešlo stoperské duo, ve kterém neumí ani jeden rozehrávat, což bylo trošku znát. Během zápasu nebyl vidět a u stopera by to takhle mělo být. Měl tam jeden vynikající blok při střele Robbena. 7

Nemanja Vidič – Rozhodně nenavázal na výkon z prvního zápasu. Při druhém gólu ho v osobním souboji přetlačil Muller a při třetím gólu se nechal jednoduše obejít Robbenem.  Dostal úplně nesmyslnou žlutou kartu. 5

Patrice Evra – I přes vynikající výkon Buttnera dnes dostal příležitost a nemyslím si, že to bylo správné rozhodnutí. Dal fantastický a pravděpodobně životní gól, ale to bylo z jeho strany úplně všechno. V defenzívě navázal a své letošní výkony a vůbec nestíhal. Před druhý gólem nechal dost laxně odcentrovat Robbena. Další výpadek měl o pár minut později, kdy se mu nepodařila přihrávka na De Geu a musel faulovat Robbena. Za tento faul dostal po právu žlutou kartu. Jeho další chvilka přišla při třetím gólu. Při kličce Robbena plnil funkci kuželu a jelikož následovala další chyba Vidiče, tak jsme dostali rozhodující gól. Od nejhorší známky ho zachránil pouze vstřelený gól. 5,5

Darren Fletcher – Díky zranění Fellainiho se dostal do základní sestavy. V prvním poločase našel skvělým pasem Rooneyho, který svou šanci trestuhodně prováhal. Ve zbytku zápasu nebyl vidět. 6

Michael Carrick – Hodně toho naběhal, ale jinak jsem ho také příliš neviděl. Za zmínku stojí výborný návrat, po rychle vhozeném autu hráčů Bayernu. Na svůj výkon z prvního zápasu nenavázal. 6

Antonio Valencia – Největší překvapení dnešního zápasu. Podal opravdu kvalitní výkon a hráčům Bayernu hodně zatápěl. Vypadalo to, jako by si vzpomněl na svou 2 roky starou formu. Především v druhém poločase brousil lajnu a moc se mi líbil. Svůj výkon korunoval asistencí na gól Evry. 8 MOTM

Wayne Rooney – Naše největší hvězda ani zdaleka nenaplnila očekávání. Wayne má být hráč, který náš tým bude táhnout, ale ve dvou nejdůležitějších zápasech zklamal. V tom druhém dnešním dokonce zahodil dvě 100% šance, které nás stály postup. První přišla po přihrávce, kdy prováhal střelu v pravý okamžik a poté pouze trefil obránce Bayernu. Druhá šance přišla po přihrávce Dannyho a pravděpodobně ani on sám netuší, co vlastně chtěl udělat. Bylo to něco mezi střelou a přihrávkou, ale opravdu netuším, co chtěl vymýšlet ve vápně. Svým platem se začadil mezi nejlépe placené hráče na světě, ale výkony v těchto dvou nejdůležitějších zápasech tomu ani zdaleka neodpovídají. 5

Shinji Kagawa – Dnes si jednoznačně zaslouží pochvalu. Jako jeden z mála hráčů dokáže kombinovat na malém prostoru a míč mu v žádném případě nepřekáží. Díky své technice, se několikrát dostal z opravdu těžké situace a celý druhý poločas byl velmi aktivní. 7

Danny Welbeck – Znovu podal velmi bojovný výkon. Neznám hráče, který je takhle nepříjemný v napadání. Hráče Bayernu několikrát dostal pod tlak. Ať už to byli hráči v poli, nebo Neuer, který míč několikrát musel zakopnout za autovou čáru. Dokázal podržet míč a kombinovat. Bohužel neměl dostatečnou podporu. Za zmínku stojí také ztráta v nebezpečném prostoru, kterou naštěstí zachránil Smalling. 6,5

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Chicharito – Přišel na posledních 20 minut místo Fletchera, ale do hry se moc nedostal. Za zmínku stojí přihrávka na Januzaje, kterou v poslední chvíli zachytil Boateng. 6

Adnan JanuzajNEHODNOCEN

Týmový výkon:

Hráli jsme to, na co jsme měli. Bránili jsme, ale bohužel ne, tak poctivě jako v prvním zápase. Individuální chyby Evry a Vidiče nás stály náskok. Klíčové momenty byly dva. První nás po vstřeleném gólu, kdy jsme nebyli dostatečně koncentrovaní a druhý klíčový moment byl při druhé šance Rooneyho, který mohl zvýšit na 2:1. Jinak tady není moc věcí na hodnocení. Bayern je ve formě a herní pohodě na rozdíl od nás, ale přesto jsme je mohli porazit. Já osobně jsem zklamaný, protože šance na postup tu rozhodně byly, ale co se dá dělat. Rozhodly individuální chyby a nekvalita ve finální fázi. 6