U21: United – Aston Villa 3:0

Manchester United U21 v 18. kole Barclays U21 Premier League porazil Aston Villu 3:0 a tři kola před koncem soutěže stále drží naději na postup do vyřazovací části.

Do utkání, které se hrálo na Old Trafford, nastoupil po zranění severoirský obránce Jonny Evans, stejně tak jako útočník James Wilson, jenž byl o víkendu na lavičce náhradníků prvního týmu Manchesteru United v ligovém utkání proti Newcastelu.

Manchester United U21 vstoupil do utkání velmi aktivně a byl jasně lepším týmem. Většina akcí se zakládala po pravé straně, kde operoval Saidy Janko, a právě švýcarský hráč v úvodních minutách zaměstnával brankáře Bradleyho Watkinse v brance Aston Villy. Nebezpečně pálil i Charni Ekangamene, který se po delší době objevil v záloze. V 27. minutě se United dočkali úvodní branky, když se prosadil krásnou střelou k tyči útočník James Wilson – 1:0.

O čtyři minuty později už Rudí ďáblové vedli o dvě branky. Andreas Pereira odvedl velký kus práce, Janko pak přihrál Joe Rothwellovi a ten zvýšil na 2:0. Do další šance se dostal Pereira, který pálil z úhlu vedle, a neuspěl ani Janko, který mířil nad. Největší šanci Aston Villy si po centru Grahame Burke připravil Daniel Johnson, ale neuspěl.

Manchesteru United vyšel i úvod druhého poločasu. Obránce Guillermo Varela v pokutovém území připravil palebnou pozici pro Saidy Janka a ten krásnou střelou pod břevno vstřelil svojí první branku v dresu United U21 – 3:0. Hostující brankář se následně vyznamenal proti střele Joe Rothwella z dálky, kterou vyrazil konečky prstů.

Watkins musel poté dvakrát zasahovat proti střele skvěle hrajícího Wilsona. Benu Amosovi v brance United nepokazil čisté konto ani Robinson svou hlavičkou. Poslední šanci utkání si na své konto připsal Andreas Pereira, nicméně pálil nad.

Manchester United U21 tak porazil mladíky Aston Villy s přehledem a zaslouženě 3:0. Skóre utkání mohlo být mnohem větší, nicméně hostující brankář Bradley Watkins v utkání předvedl řadu skvělých zákroků. Tři kola před koncem základní části Barclays U21 Premier League mladíci United stále drží naději na postup do vyřazovací části soutěže, kde se probojují čtyři nejlepší týmy. V dalším utkání čeká Manchester United U21 Tottenham. Utkání se bude hrát příští pondělí na White Hart Line.