29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooneyho start proti Bayernu v ohrožení

Včera se médiích objevila zpráva, že si Wayne Rooney pohmoždil v úterním čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov prst na noze. Tuto zprávu potvrdil i sám David Moyes.

 

28letý útočník Rudých ďáblů sice zápas proti německému soupeři dohrál až do konce a přispěl tak k cenné remíze 1:1, z utkání si ovšem odnesl pohmožděný prst na noze a toto zranění jej vyřadí ze hry minimálně pro dnešním utkání s Newcastelem United. Otázkou tak zůstává, zda Rooney stihne odvetu čtvrtfinále v Mnichově, která se bude hrát už příští týden ve středu. Pro mužstvo Davida Moyese by to jistě byla citelná ztráta a velké oslabení, a tak nezbývá, než věřit, že se Wayne, který v tomto ročníku platí za jednu z nejvýraznějších opor týmu, dokáže dát zdravotně do pořádku.

 

„Má těžce pohmožděný prst na noze, který mu natekl. Mohl by to být problém pro zápas v Mnichově. Poskytneme mu klid na léčbu v průběhu celého víkendu a uvidíme, zda můžeme jeho uzdravení urychlit,“ objasnil manažer Red Devils stručně Rooneyho zranění.

 

Zajímavostí je, že Rooney si zranění proti Bayernu Mnichov přivodil i před 4 lety a má zřejmě na bavorský klub smůlu. V roce 2010 jsme totiž ve čtvrtfinále Ligy mistrů dostali stejného soupeře a v prvním utkání, které se odehrálo v Allianz Areně a skončilo výhrou německého celku 2:1, přišel tým Sira Alexe Fergusona o Rooneyho, který sice otevřel už ve 3. minutě skóre zápasu, avšak v průběhu tohoto duelu si poranil kotník a je účast v následné odvětě, byla dosti uspěchaná.

Doufejme, tedy, že se podobný scénář nebude opakovat a Rooney bude tentokrát schopný do odvety nastoupit. Jak vážně jeho zranění je, není zřejmé a další informace nám možná poví více, avšak do středy je času dost a Wayne je velký bojovník takže věřím, že na Bayern Mnichov bude připraven, i kdyby měl jít do zápasu s léky na utišení bolesti.

 

zdroj: bbc.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!