15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Newcastle United – Manchester United

Manchester United cestoval na pôdu Newcastleu a chcel si zachovať dobrú náladu a fazónu pred dôležitým zápasom Ligy majstrov s Bayernom. To si United mohli zariadiť jedine s pozitívnym výsledkom. Či sa to našim hráčom aj podarilo, sa dočítate v tomto review.


 

United išli do tohto zápasu posilnení ligovým víťazstvom nad Aston Villou (4-1) z minulého týždňa a vydareným zápasom s Bayernom (1-1). Tieto dva výsledky samozrejme dvihli sebavedomie a vieru u snáď každého, kto má s United niečo spoločné. David Moyes preto určite chcel zachovať túto pozitívnu energiu aj v ďalšom zápase s Newcastleom na St James‘ Park. Straky prehrali dva svoje posledné zápasy, v ktorých dostali až sedem gólov, avšak ich víťazstvo na Old Trafford v decembri je ešte v živej pamäti.

 

United majú stále problémy so skladaním obrannej štvorky, z ktorých Jonny Evans, Chris Smalling, Rafael a Alex Büttner všetci majú menšie či väčšie problémy. Ani smerom dopredu to nie je zrovna ružové, keďže nastúpiť nemohli Ryan Giggs, Robin van Persie a Wayne Rooney. Naskytala sa teda šanca pre nové tváre – navrátilca Naniho a prekvapenie v podobe mladíka Wilsona na lavičke. Posledný Naniho zápas, v ktorom sa zranil, bol okrem iného práve ten smolný z 5. decembra proti Newcastleu.

 

Úvodný výkop patril domácim, ktorí sa lopty nechceli hneď vzdať, čo sa im aj darilo. Po prvom protiútoku United cez Younga po pravej strane získali Diabli aj prvý rohový kop, ktorý sa však neujal. Straky pokračovali v kontrolovaní zápasu. V 11’ prišiel ďalší protiútok United po prečíslení, ale centrujúci Young pálil do obrany na následný rohový kop. Aj ďalšia akcia United o dve minúty opäť z Youngovej strany skončila rohovým kopom. V 17‘ musel ihrisko opustiť práve zranený Young, ktorého nahradil Januzaj. Hra bola dosť kúskovaná. Ani jeden tím sa nedokázal presádzať. Prvá veľká šanca prišla zo strany domácich v 24‘ kedy hlavičkoval tesne pod brvno Lindegaardovej svätyne Papis Cisse, ale brankár jeho pokus vytlačil nad konštrukciu a následný rohový kop. S postupom času kontrolu zápasu začali preberať hráči United a darilo sa im mariť aj akcie Newcastleu už v zárodku. Chýbala však nejaká vôľa streliť gól. Ťažko odhadnúť, o čo sa obidva tímy snažili. Newcastle vsádzal na krídelnú hru a United zase na protiútoky. V 38‘ minúte zapískal hlavný rozhodca faul na Darrena Fletchera priamo na hrane pokutového územia. Z následného priameho kopu Juan Mata umlčal domáce publikum nechytateľnou točenou strelou ponad múr a do šibenice. (0-1)

 

V 44‘ zahodil podobne ako Welbeck proti Bayernu veľkú šancu aj Chicharito. Jeho strela našla len tyč domácich po tom, čo ho Kagawa vysunul samého na bránu. Štastie pre Newcastle. K prvému polčasu sa nadstavovali dve minúty, ale okrem jedného priameho kopu United sa už nič zvláštne neudialo. (0-1)

 

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. Úvod patril opäť Newcastleu, ktorý držal pevný stred poľa. No v 50‘ prišla blesková akcia United, na konci ktorej bol opäť Juan Mata. Dlhá lopta z obrany našla po pravom krídle šprintujúceho Hernándeza, s ktorým dopredu vyštartovali aj Kagawa s Matom. Chicharito loptu poslal prihrávkou do šestnástky na Matu, ktorý si položil aj obrancu aj brankára a s pokojom zakončil do spodného rohu bránky. (0-2)

 

Po hodine hry si Diabli vypracovali ďalšiu nádejnú akciu, kedy zo svojej polovice vyviedol loptu z postu pravého obrancu Valencia, následne ju prevzal Mata, ktorý poslal na krídlo Kagawu peknou prihrávkou a ten svojim centrom našiel Chicharita strieľajúceho nad bránu. V 64‘ sa dočkal gólu aj „hrášok“ po ukážkovej akcii. Tá začala u Januzaja, ktorý geniálne vysunul do šestnástky bežiaceho Kagawu a ten prihrávkou pred bránu súpera našiel nabiehajúceho Hernándeza. Chicharito už so zakončením v páde nemal problémy. (0-3)

 

Newcastle sa za tohto stavu iba hľadal. Ich pokusy spoza šestnástky ohrozovali iba divákov za bránou. V 70‘ nastúpil a mnohých tým potešil Nani, pre ktorého to bol prvý štart od zranenia – vystriedal Fellainiho. V 72‘ zahrozili domáci opäť, ale pekný pokus Cissého zachránil ešte krajším zákrokom Lindegaard. V ďalších piatich minútach musel dánsky brankár hasiť ešte ďalšie dva pokusy. United hrali už s pohodou na kopačkách a nikam sa neponáhľali, akoby mysleli na odvetu proti Bayernu. V 84‘ minúte vytiahol po akcii Newcastleu zákrok ako z veľkej knihy Lindegaard, kedy zneškodnil osamelého Cissého z dvoch metrov. Niekoľkými peknými spoločnými akciami sa ukázali aj Nani, Kagawa a Mata, ale ani z jednej nezapršalo. V predposlednej minúte stretnutia naši hráči predviedli genialitu, akú od nich bolo vidieť v tejto sezóne málokedy. Všetko sa začalo na polovici ihriska súpera u Naniho, ktorý prihral na krátko Januzajovi, ten poslal na Matu a sám sa rozbehol do pokutového územia. Mata pohotovo vrátil pätou na Januzaja a ten chladnokrvne a s prehľadom po zemi dokonal gólové dielo, ktorému zatlieskal aj samotný David Moyes. (0-4)

 

 

Manchester United: Lindegaard – Valencia, Jones, Smalling, Evra (64′ Büttner) – Young (18′ Januzaj), Mata, Fletcher, Fellaini (70′ Nani), Kagawa – Chicharito

 

Lavička: De Gea, Büttner, Vidic, Cleverley, Januzaj, Nani, Wilson

 

Newcastle United: Elliot – Santon, Williamson, Coloccini (c), Haidara – Anita, Gosling, Tiote, Gouffran (85′ Shola Ameobi) – de Jong (61′ Ben Arfa), Cissé.

 

Lavička: Alnwick, S.Taylor, Yanga-Mbiwa, Dummett, Ben Arfa, Shola Ameobi, Armstrong

 

 

44%

Držanie lopty

56%

14

Strely celkom

8

4

Strely na bránku

4

8

Strely mimo bránku

4

2

Zblokované strely

0

7

Priame kopy

17

4

Rohové kopy

5

0

Ofsajdy

2

21

Vhadzovanie

33

0

Zásahy brankárov

4

16

Fauly

6

1

Žlté karty

                       0

 

 

Videli sme zápas dvoch úplne rozdielnych polčasov. V tom prvom sme videli tú horšiu stránku oboch tímov, z ktorých ani jeden výrazne nedominoval na ihrisku. Hráči United sa však po polčase zomkli a pridali tri góly, aby tak mohli zápas odkontrolovať a vyklusať v odpočinkovom tempe vzhľadom ohľadom na blížiaci sa šláger v Mníchove. Manchester United teda pôjde do odvety s Bayernom s dobrou náladou, veď v dvoch posledných ligových zápasoch nastrieľal súperom dokopy osem gólov, a to dokonca bez účasti viacerých kľúčových hráčov základnej zostavy.

 

 

Ďalším súperom Červených diablov nebude nikto iný, ako aktuálny európsky a nemecký majster Bayern Mníchov. V prvom meraní síl sa zrodila  na Old Trafford pre United sľubná remíza 1-1, pričom Bavori prišli hneď o dvoch vykartovaných hráčov. Za zmienku stojí aj fakt, že za trest budú mať zatvorenú časť domácej tribúny práve v stretnutí s nami. Na ich ihrisku ich už v tejto, ale aj v predošlej sezóne Ligy majstrov dokázali anglické tímy potrápiť, najmä Arsenal Londýn. Rad je teraz na United a na jeho hráčoch, aby ukázali čoho sú schopní. Zverenci Davida Moyesa musia pre akýkoľvek postup streliť aspoň jeden gól. Zápas sa odohrá v Allianz Arene v stredu 9. apríla / dubna o 20:45 nášho času.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!