23/06/2021

Carrick myslí do odvety optimisticky

Michael Carrick verí, že Manchester United má stále živú šancu postúpiť do semifinále Ligy majstrov po domácej remíze 1-1 s Bayernom Mníchov.

Po prvom polčase, v ktorom Červení diabli ťahali z veľkej časti za kratší koniec, vybehli do druhého dejstva silnejší a ujali sa vedenia po hlavičke Nemanju Vidića z 58. minúty. O osem minút neskôr vyrovnal skvele hrajúci Bastian Schweinsteiger, no svojmu tímu v odvete nebude môcť pomôcť, nakoľko bol tesne pred koncom zápasu vylúčený.

No napriek inkasovanému gólu Carrick cíti, že United do odvety musia myslieť jednoznačne pozitívne: „Bolo by isteže krajšie, keby to skončilo 1-0, tento výsledok nie je ideálny, ale ani zlý. Sme stále v hre a máme šancu aj v druhom zápase.

„Bolo trochu frustrujúce dostať taký ľahký gól po tom, čo sme sa ujali vedenia, no celkovo sme podali myslím dobrý výkon.

„Súper má dobrý tím a loptu držali vo väčšine zápasu na svojich kopačkách, no my sme podľa mňa dobre bránili ako celok a z niektorých protiútokov sme dosť zahrozili. Vedeli sme, že to bude ťažký večer, že nám súper nič nenechá, takže remíza je zrejme férovým výsledkom.

„Ostávame ale nohami pri zemi, lebo vieme, že nás čaká ťažká úloha. Budeme musieť podať náš najlepší výkon, aby sme dosiahli potrebný výsledok. Stále máme šancu, musíme tomu veriť, aby sme do odvety išli s pozitívnym myslením.“

Za vykartovaného Patricea Evru zaskakoval Alex Büttner, ktorý svojím výkonom prispel k vytrvalej defenzíve United, čím si vyslúžil pochvalu od svojho kolegu zo stredu zálohy, ktorý dodal:

„V posledných týždňoch dostal príležitosť niekoľkokrát, čo mu pravdepodobne pomohlo dostať sa do zápasovej kondície. Viedol si nadmieru dobre a toto bola pre neho ťažká skúška, no každý hral dobre. Nikto nehral pod svoje možnosti a presne to sme v tomto zápase potrebovali.“