Rafael na zápas s Bayernom stále nezabudol

12

Brazílsky pravý obranca červených diablov Rafael podľa vlastných slov stále nezabudol na posledný vzájomný zápas Manchesteru United s nemeckým Bayernom Mníchov.

Tento spomínaný domáci zápas na Old Trafford začal Manchester United naozaj veľkolepo a výborne, keď po prvom polčase vyhrával bez väčších problémov s prehľadom 3:1. Všetko sa zmenilo až v momente, kedy hlavný rozhodca vylúčil spomínaného Rafaela, ktorého neustále na svojej strane skúšal a nepriamo provokoval francúzsky hviezdny záložník Franck Ribéry. Toto vylúčenie stálo červených diablov tento dovtedy výborne rozohratý zápas a túto skutočnosť si s odstupom času plne uvedomuje aj samotný hráč.

,,Stále to mám v mojej hlave a nikdy na to len tak nezabudnem. V prvom polčase som hral dobrý zápas, ale potom som sa nechal vylúčiť. Ponaučil som sa z toho, ale Manchester United to stálo zápas, pretože Bayernu moje vylúčenie pomohlo, keďže mohli potom hrať len proti desiatim hráčom.“ smutne poznamenal Rafael.

,,Teraz tu pred nami stojí iný a oveľa lepší Bayern ako vtedy a momentálne majú niekoľko výnimočných hráčov ako napríklad brankára Manuela Neuera. Nemôžeme zabúdať na to, že vo futbale je každý jeden tím poraziteľný a keď tu hovoríme o Manchesteru United, tak tu hovoríme o najväčšom klube sveta s fantastickou históriou. A hlavne po roku 1999 je možné skutočne všetko.“ dodal brazílsky pravý bek.

zdroj: skysports.com

Predchádzajúci článokBüttner: Dokážem Robbena zastaviť
Ďalší článokGiggs: „Nie sme outsiderom“

United registrujem od roku 1998 a medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí zlatá generácia z Class of 92 na čele s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom, na ktorej som od detstva ešte ako mladý futbalista vyrastal. Ďalej to bol Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, či Patrice Evra. United obdivujem kvôli histórii, legendám a tradíciám. Fanúšikovskej činnosti spojenej s vedením fanstránky, organizáciou zrazov a výjazdov na futbal do Anglicka sa venujem približne od roku 2007. Od roku 2010 prevádzkujem projekt Devilpage.cz & Devilpage.sk, ktorého najväčšou výzvou je spájať komunitu českých a slovenských fanúšikov MUFC.