Zápas v číslach: Aston Villa

5

V dnešnom zápase nastúpili Červení diabli na domácom ihrisku proti birminghamskému mužstvu Aston Villa. Napriek nepriaznivému začiatku zápasu sa dokázali hráči zomknúť a udolali súpera pomerom 4-1. V tomto článku vám opäť prinášame analýzu výkonov jednotlivých hráčov.

BRANKÁRI

David De Gea

David v tomto zápase nemal skoro žiadnu prácu. Na jeho bránu šla za celý zápas len jedná strela, na ktorú si David siahol, ale nemal šancu ju vytlačiť von. Prácu v zápase mu mohol pridať útočník súpera Benteke, ale ten dnes svoj deň nemal a v troch vyložených šanciach nedokázal ani len vystreliť na bránu. V zápase si pripísal na svoje konto 16 prihrávok pričom osem z nich bolo presných.  Nepresné prihrávky boli zároveň aj dlhými nakopávanými loptami na polovicu súpera.

OBRANCOVIA

Rafael

Nastúpil do zápasu na pravom kraji obrany. Ako posledných pár zápasov, tak aj dnes ukázal Rafael svoj často až nadmerný temperament a po jeho faule nám vstrelil súper gól zo štandardnej situácie.  V útočnej fáze hry toho veľa nepredviedol. V obrannej fáze bol dvakrát neúspešný v osobných súbojoch a raz prehral hlavičkový súboj. Napriek tomu však trikrát poslal loptu do bezpečia a raz zachytil rozohrávku súpera.  Za čas strávený na ihrisku prihrával 17-krát pričom iba dvakrát nepresne. Jeho úspešnosť prihrávok bola 88%. Ako som spomínal tak Rafael v zápase fauloval súpera, z čoho nasledoval priamy kop, ktorý súper premenil. Za tento zákrok videl Rafael žltú kartu. Okrem toho v zápase fauloval ešte jedenkrát a taktiež raz bol faulovaný aj on. Počas polčasovej prestávky bol vystriedaný a na jeho miesto nastúpil Michael Carrick.

Phil Jones

V prvom polčase hral ako stopér a v druhom polčase po príchode Carricka sa presunul na pravý kraj obrany. Tu si pripísal na svoje konto aj jeden pokus o centrovanú loptu, ktorú obrana súpera zneškodnila.  V osobných súbojoch obstál v jednom z troch. Vyhral jeden hlavičkový súboj, jedenkrát zachytil rozohrávku súpera a päťkrát upratal loptu do bezpečia. Jeho úspešnosť prihrávok bola 89% za 33 presných prihrávok z celkového počtu 37. Väčšina jeho prihrávok smerovala dozadu na istotu, alebo do stredu poľa na stredopoliarov. Avšak to sa dá vysvetliť tým, že Phil nemal v tomto zápase úlohy, ktoré by mu diktovali rozohrávanie hry a vytváranie šancí. Jeho primárnou úlohou bolo brániť súpera, a to zvládol. V zápase nefauloval ani nebol faulovaný.

Nemanja Vidic

Nastúpil do zápasu ako druhý zo stopérskej dvojice. Na svoje konto si pripísal jeden zblokovaný strelecký pokus. V obrannej fáze bol dnes vidieť naozaj skoro všade čo odzrkadľujú aj jeho štatistiky. Až na hlavičkové súboje bol Nemanja v obrane stopercentný.  Zo šiestich prehral iba dva. Vyhral jeden osobný súboj a 15-krát odkopol loptu do bezpečia. V prihrávkach má dnes o čosi slabšie čísla ako jeho kolegovia, ale to je podmienené jeho snahou nakopávať lopty na spoluhráčov v útoku. Zo 41 prihrávok desať nenašlo svojho adresáta. Nemanja sa v zápase nedopustil žiadneho faulu a ani faulovaný nebol.

Prihrávky

Alexander Büttner

Nastúpil na ľavom kraji obrany a opäť podal celkom sympatický výkon.  Svoje čísla si pripísal aj v ofenzívnych štatistikách, a to za tri centre, z ktorých dva boli úspešné a za dva súboje jeden na jedného, v ktorých v jednom neuspel. Jeho bránenie bolo dnes na dobrej úrovni a až na jeden incident, ktorý odpískal rozhodca v jeho neprospech bol Alexander v podstate bezchybný. Vyhral dva z troch osobných súbojov, dva hlavičkové súboje, dvakrát zachytil rozohrávku súpera a nakoniec aj štyrikrát dostal loptu do bezpečia. Jeho percentuálna úspešnosť prihrávok bola 86% za 42 presných prihrávok z celkového počtu 49. Väčšina jeho prihrávok smerovala hore dole po krídle a zopár z nich aj na hráčov v strede, väčšinou však ide o prihrávky, ktoré boli súčasťou kombinácií s krídelným hráčom. Alexander bol v zápase raz faulovaný a on fauloval dvakrát, ale ako som už spomínal jeden z týchto faulov nebol až tak celkom faulom. V 16. minúte síce šiel do sklzu až príliš ostro, ale súper nafilmoval pád pričom ku kontaktu s protihráčom ani nedošlo. Alexander videl za tento zákrok žltú kartu, alebo to mohlo byť za prehnané gestikulovanie.

Michael Carrick

Nastúpil na ihrisko od začiatku druhého polčasu a vystriedal Rafaela. V zápase sa zaradil do stopérskej dvojice k Vidicovi. Jeho výkon bol naozaj podarený. Za zmienku stojí hlavne zmarenie 100% šance súperovmu útočníkovi, keď mu Michael odkopol loptu spred nohy. V zápase vyhral dva osobné súboje a jedenkrát poslal loptu do bezpečia.  Jeho úspešnosť prihrávok bola 100% nakoľko za zápas mal celkovo 20 prihrávok a všetky našli adresáta.

STREDOPOLIARI

Darren Fletcher

Do zápasu zasiahol ako jeden z dvojice defenzívne ladených stredopoliarov a jeho úlohou bolo predovšetkým bránenie čo ukazuje aj jeho pohyb na ihrisku. Darren sa v zápase pohyboval najviac v blízkosti stredového kruhu, teda v strede hracieho poľa. Na svoje konto si pripísal jeden víťazný súboj jeden na jedného. V defenzívnych číslach má záznam za dva úspešné obranné súboje a jednu zachytenú rozohrávku súpera. Jeho prihrávky však dnes až tak úplne presné neboli. Z celkového počtu 67 pokazil až 14. Väčšina pokazených prihrávok však boli dlhé lopty na útočiacich hráčov. Najväčší počet prihrávok zaznamenal Darren v blízkosti stredového kruhu, a teda v strede poľa kde aj po celý hrací čas pôsobil.  Jedenkrát bol v zápase faulovaný súperom v blízkosti stredového kruhu.

Marouane Fellaini

V zápase pôsobil ako defenzívny partner Darrena Fletchera v strede zálohy. V podstate pôsobil na tých istých pozíciách ako Darren Fletcher, a to v blízkosti stredového kruhu.  Do ofenzívnych úloh sa veľmi nezapájal a aj preto je na jeho konte iba jeden center, ale úspešný. Podstúpil päť osobných súbojov pričom iba v dvoch sa nechal obísť súperom. Vyhral 6 z 8 hlavičkových súbojov a osemkrát poslal loptu do bezpečia.  Na svoje konto si pripísal 54 prihrávok z celkového počtu 64. V zápase sa pripomenul aj tromi faulmi, ktoré však našťastie rozhodca neocenil žiadnou kartou.

Ashley Young

Zápas odohral na pravom krídle a jeho výkon nebol nijako oslnivý. Na svoje konto si pripísal 5 centrovaných lôpt, z ktorých však ani jedna nebola úspešná. Do osobných súbojov  jeden na jedného sa nepúšťal, ale v dvoch obranných súbojoch zvíťazil. Zachytil dokonca aj dve prihrávky súpera. V prihrávkach bol dnes pravdepodobne najhorší nakoľko pokazil 12 prihrávok z 32 a väčšina jeho úspešných prihrávok smerovala do stredu do zálohy alebo naspäť Rafaelovi/Jonesovi. Po jednej z takýchto nevydarených prihrávok dostal pod tlak Rafaela, ktorý fauloval súpera z čoho rezultoval aj gól v našej sieti. Ashley sa v zápase dopustil jedného faulu a aj sám bol raz faulovaný.

Prihrávky

Shinji Kagawa

Druhým z dvojice krídelných hráčov v dnešnom zápase bol práve Shinji, ktorý však p svojím výkonom rozhodne predčil Younga. Na svoje konto si pripísal jeden zblokovaný, ale aj jeden gólový center na vyrovnávajúci gól Waynea Rooneyho. Neskôr mal v podstate prsty aj v druhom góle keď peknou prihrávkou vysúval Matu, ktorý bol faulovaný súperom. V defenzíve sa dnes Shinji veľmi neangažoval a na svoje konto si pripísal záznam za dve zachytené rozohrávky súpera. Jeho percentuálna úspešnosť prihrávok bola 85% nakoľko pokazil iba štyri prihrávky z 27. Dvakrát bol v zápase faulovaný a z ihriska šiel dole v 67.minúte a nahradil ho Adnan Januzaj.

Juan Mata

Nastúpil na pozícii podhrotového útočníka, ale pôsobil naozaj na celej šírke ihriska. Odohral v podstate naozaj vydarený zápas, pretože sa konečne gólovo pripomenul aj v drese United. Dvakrát v zápase hľadal spoluhráčov centrovanou loptou, ale iba jeden jeho center našiel adresáta, ale nutné však je poznamenať, že tento center bol do šance spoluhráčovi. V súbojoch jeden na jedného má polovičnú úspešnosť nakoľko jeden vyhral a jeden prehral. V obranných súbojoch však veľmi úspešný nebol a súper ho dokázal trikrát obísť. Prihrávky Juana smerovali ako je už u neho zvykom naozaj asi všetkými možnými smermi a opäť je ťažké určiť prevahu nejakého smeru nakoľko nie je úplne badateľná. Úspešnosť jeho prihrávok bola 81% za 39 úspešných a 9 neúspešných. V zápase sa dopustil Juan aj jedného faulu a sám bol faulovaný päťkrát a po jednom z týchto faulov nasledoval pokutový kop pre United.

Percentuálne vyjadrenie času na ihrisku

Adnan Januzaj

Na ihrisko prišiel v 67.minúte namiesto Shinjiho Kagawu a pokračoval v jeho peknom výkone. Už hneď na začiatku sa pripomenul obrane súpera po peknom sóle strelou, ktorá však nebola razantná a brankár súpera ju chytil. Dvakrát v zápase centroval, pričom jeden z týchto centrov bol zároveň aj gólovou prihrávkou Javierovi Hernandézovi. V súbojoch jeden na jedného ukázal Adnan opäť svoje prednosti keď bol úspešný v troch z piatich a jedenkrát ubránil súpera. Ako sme zvyknutí, tak Adnan mal aj v tomto zápase menej prihrávok, ale pokazil iba jednu z trinástich. To, že súperovej obrane robil naozaj problémy svedčia aj tri fauly, ktoré boli na neho spáchané. Adnan fauloval protihráča iba raz.

ÚTOČNÍCI

Wayne Rooney

Do zápasu nastúpil ako jediný útočník a vstrelil dva góly z piatich pokusov. Jeden jeho strelecký pokus šiel mimo, jeden zneškodnil brankár a jeden zablokoval obetavým sklzom obranca. Wayne si do štatistík pripísal aj úspešný center do šance spoluhráčovi. V zápase bol v jednom súboji jeden na jedného, ale neuspel v ňom. Taktiež sa mu nedarilo v hlavičkových súbojoch, kde nevyhral ani jeden z trinástich, avšak jedenkrát poslal loptu do bezpečia. Za celý zápas prihrával spoluhráčom loptu iba 17-krát a úspešný bol v 12 prípadoch.  Jedenkrát bol v zápase faulovaný. Napriek neoslnivým štatistickým zápisom Wayne splnil svoju úlohu a vstrelil dva významné góly, ktorými otočil nepriaznivý vývoj zápasu.  V 74.minúte ho nahradil Chicharito

Strelecké pokusy

Javier Hernandéz

Ako som už spomínal vyššie pri Wayneovi, tak Javier prišiel na ihrisko v 74.minúte.  Predviedol sa pekným behavým futbalom a svoj výkon doplnil aj gólom v nastavenom čase. Do štatistík sa zapísal ešte 100% úspešnosťou prihrávok a na svoje konto si pripísal 13 prihrávok.