04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s: Andreas Pereira

Belgický záložník Andreas Pereira přišel do Manchesteru United z holandského PSV Eidhoven a v poslední době pravidelně nastupuje za tým Manchesteru United U21. V následujícím rozhovoru se hráč rozpovídal o svém působení v United a také o svých ambicích.

 

 

Profil hráče
Celé jméno: Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira
Datum narození: 1. ledna 1996
Národnost: belgická/brazilská (otec i matka jsou Brazilci)
Místo narození: Duffel, Belgie
V Manchesteru United: od 1. července 2012

 

Jak se zrodil tvůj přestup do Manchesteru United?
Všechno to začalo turnajem Nike Premier Cup, který se konal v Carringtonu. Po jeho skončení jsem se dozvěděl o zájmu United, ale sám jsem tomu nemohl uvěřit. Po nějakém čase jsem tady přijel si prohlédnout tréninkové centrum a další zařízení. Byl to pro mne skvělý zážitek.

 

Hrál jsi vždy na stejné pozici a zahrával přímé kopy?
Do týmu jsem přišel jako ofenzivní záložník a často nastupuji na pozici hráče s číslem 10, ale klidně mohu nastoupit také na pozici hráče s číslem 8. Přímé kopy trénuji každý den. Už jsem z nich vstřelil několik branek, tak snad se tato práce vyplatila.

 

Setkal ses před svým příchodem se Sirem Alexem Fergusonem?
Když jsem zde přišel, tak jsme spolu prohodili jenom pár slov. Přivítal mě tady, což bylo od něj velmi milé.

 

Na svůj debut v dresu United jsi musel čekat poměrně dlouho a následně byl tvůj debut proti Sheffieldu Wednesday odložen…
Ano, musel jsem čekat tři nebo čtyři měsíce než se vyjasnily všechny detaily mého příchodu. S týmem jsem trénoval a když jsem byl připraven hrát proti Sheffieldu, tak na místě strašně moc pršelo a zápas musel být asi po půl hodině přerušen.

 

Jak hodnotíš první rok v akademii?
Celkově to šlo dobře. Odehrál jsem pár utkání a dařilo se mi. Dařilo se i týmu, ale nemohl jsem hrát v FA Youth Cup, jelikož jsme byli vyřazeni už ve třetím kole s Burnley.

 

Minulý rok jsi byl kapitánem týmu, který zvítězil na Milk Cupu v Severním Irsku, byla to pro tebe cenná zkušenost?
Bylo to fajn, protože jsme turnaj vyhráli a já bl následně zvolen nejlepším hráčem turnaje. Sice jsme vyhráli brankou z poslední minuty, ale to je možná lepší než vyhrát vysokým rozdílem. Myslím, že jsem byl nejstarším hráčem, tak jsem byl zvolen za kapitána. Už jsem měl za sebou nějaký trénink s týmem U21, takže jsem měl pár zkušeností a tak jsem se stál lídrem týmu.

 

V této sezoně si také hrál v UEFA Youth League. Jak moc pro tebe bylo zklamání, že jste vypadli už v základní skupině?
Byla to pro nás cenná zkušenost a měli jsme smůlu, že se nám nepodařilo postoupit do další fáze. Poslední utkání proti Šachťaru Doněck jsme měli vyhrát. Sice se nám podařilo vyrovnat na 1:1, ale vítěznou branku už jsme nevstřelili. Snad si tuto soutěž budeme moci zahrát i příští rok.

 

Vypadli jste také z FA Youth Cupu s Huddersfieldem, což byla určitě taky škoda…
Měli jsme trochu smůlu, ale musíte umět přijmout porážku. Byli jsme zklamáni, ale pro všechny hráče to byla skvělá zkušenost.

 

Jak sis užil první utkání za tým U21 na Old Trafford proti West Hamu?
Bylo to pro mne úžasné. Jednalo se o můj plný debut a podařilo se mi i skórovat.

 

Warren Joyce uvedl, že je spokojen s tvým pokrokem v tréninku. Vypadá to, že se tvrdá práce vyplácí…
Ano. Každý den musíte naplno trénovat a cítím, že je potřeba se každým dnem zlepšovat, pokud se chcete vypracovat v hráče pro první tým Manchesteru United. Mnoho lidí si myslí, že být fotbalistou je jednoduché, ale stojí za tím plno dřiny a úsilí, jak na hřišti, tak i mimo něj.

 

Je pro tebe Adnan Januzaj ukázkovým vzorem?
Určitě je skvělou motivací vidět jej, že se mu daří, jelikož vidíte, co máte dělat. Adnan vzal svou šanci za pačesy, vede se velmi dobře a nyní je dokonce stálým hráčem prvního týmu. Trávíme spolu hodně času, stejně tak jako s Charnim Ekangamene.

 

Je mezi týmem Manchesteru United U18 a U21 velký rozdíl?
No, tým U18 hraje na dobré úrovni, ale v týmu U21 je hra fyzicky náročnější a také rychlejší. Ale to je samozřejmě logické a dalo se to čekat.

 

Takže se nyní soustředíš na tým U21, aby zakončil sezonu co nejlépe…
Za tým U21 chci odehrát co nejvíce utkání a samozřejmě v nich podat co nejlepší výkon. Uvidíme, pokud se mi bude dařit, chci se poprat o místo v prvním týmu United. To je můj cíl do budoucna, je mi teprve 18 let. Nyní je to o tom odehrát co nejvíce utkání za tým Warrena Joyce a zvyknout si na tento level.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!