U21: Newcastle – United 1:0

Manchester United U21 prohrál v 17. kole Barclays U21 Premier League na půdě předposledního Newcastelu U21 1:0.

Do utkání opět nemohl nastoupit nemocný útočník James Wilson a svěřenci Warrena Joyce tak opět nastoupili bez klasického útočníka, když na hrotu měl operovat Andreas Pereira. Do utkání, které se hrálo ve vytrvalém dešti, vstoupili aktivněji hostující hráči a v 20. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Joe Rothwella Paddy McNair, nicméně jeho pokus vyrazil teprve 15letý brankář Newcastelu Paul Woolston.

Do další dobré střelecké příležitosti se dostal Andreas Pereira, ale z přímého kopu po faulu Lubo Satka na Jamese Weira z hranice pokutového území pálil nepřesně. Kapitán Manchesteru United Reece James následně vyzkoušel pozornost mladičkého brankáře Woolstona předtím než Ben Amos musel zasahovat proti dalekonosné střele Calluma Robertse. Ačkoliv si domácí v prvním poločase příliš střeleckých příležitostí nepřipravili, udeřili hned v úvodu druhého poločasu.

V 49. minutě předvedl v pokutovém území Manchesteru United dobré technické dovednosti Satko, míč se dostal k Remimu Streete a ten překonal Bena Amose – 1:0. Domácí vstřelená branka povzbudila a brankář United se musel v následujících minutách vypořádat s řadou nebezpečných střel. Nepřekonali jej však Rolando Aarons, Callum Robert a ani Liam Smith. Blízko vyrovnání byl Adreas Pereira, ale jeho střela z přímého kopu skončila nad břevnem domácí branky.

Newcastle už si konec utkání pohlídal a trochu překvapivě tak porazil Manchester United 1:0. Fantastický debut prožil brankář domácích, který ve své premiéře za tým U21 vychytal čisté konto. Manchester United U21 se v ligové tabulce momentálně nachází na sedmém místě, když na postupové čtvrté místo ztrácí dva body.