23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Bývalí hráči #4 – Luke Chadwick

Po dvouměsíční odmlce si přiblížíme dalšího hráče, jenž oblékal dres Manchesteru United. Je jím bývalý reprezentant Anglie U18 a U21 Luke Chadwick.

 

Někteří z fanoušků si na něj moc dobře pamatují. Ti mladší však o něm uslyší možná poprvé, Luke totiž patřil k Manchesteru United v letech 1997 – 2004. Ve své kariéře pak ještě stihl obléci dres 8 různých klubu, ale pěkně popořádku…

 

Luke Harry Chadwick

 

Tento 180cm měřící záložník se narodil roce 1980 v univerzitním městě Cambridge. V letech 1997 – 1999 prošel Luke mládežnickým systémem United, aby pak mohl přejít do prvního týmu. Velkou část svých startů si připsal v Ligovém poháru nebo proti týmům ze spodku tabulky Premier League. Za chlapy se v lize dokonce 2x střelecky prosadil.

 

Pojďme si detailněji přiblížit jeho statistiky: celkem nastoupil za United v základní sestavě 18x (11x liga, 5x Ligový pohár, 1x FA Cup a 1x LM), 21x se dostal na hřiště z lavičky náhradníků (14x v lize, 5x v LM a 2x v FA Cupu) a povedlo se mu vsítit již zmíněné 2 góly – jeden proti Bradfordu v lednu 2001 a druhý v březnu téhož roku proti nesmiřitelným rivalům z Leedsu.

 

Gól proti Leedsu:

 

 

Jeho nejvýraznější ročník byl 2000/01, kdy v lize nastoupil 16x a střelecky se prosadil 2x. Navíc získal medaili pro vítěze Premier League, bezpochyby se jedná o jeho největší sportovní úspěch. V sezóně následující si připsal pouze polovinu startů, a pak ho už jen čekal ústup ze slávy, hostování a odchod.

 

Pro zajímavost bych zmínil jeho premiérový start:
Jednalo se o 3. kolo Ligového poháru mezi Aston Villou a Manchesterem. Villans tehdy zápas jasně ovládli a zvítězili 3:0. United nastoupili v této sestavě: Mark Bosnich – Michael Clegg, Danny Higginbotham, Ronnie Wallwork, John O’Shea, John Curtis, Jordi Cruyff, Michael Twiss, Ole Gunnar Solskjaer, Jonathan Greening, Luke Chadwick.

 

Věkový průměr tehdejšího týmu byl 21 let. 18ti-letý Chadwick, 17letý John O’Shea a dva střídající hráči David Healy a Richie Wellens si všichni odbyli svůj debut za áčko.

 

Za dobu svého pobytu v United šel hostovat do 3 týmů. Nejprve v sezóně 1999-2000 do belgického Royalu Antverpy, kde si připsal úctyhodných 36 utkání se 7 střeleckými zásahy. Dále pak v roce 2003 absolvoval 2 hostovačky v Readingu – celkem 17 utkání (1 gól proti Gillinghamu). Poslední štací bylo působení v Burnley v sezóně 2003/04, vizitkou jest 40 zápasů, 6 gólů. Všechny tyto týmy hrály druhou ligu, nedá se tedy hovořit o nejvyšší úrovni.

 

Jelikož s ním už pro sezónu 2004/05 Sir Alex Ferguson nepočítal, přesunul se Luke zadarmo do druholigového West Hamu United. V této sezóně si připsal celkem 36 startů a jednou se mu podařilo rozvlnit síť. Sezóna 2005/06 byla ve znamení hostování ve Stoke City, následoval přestup do Stoke City, hostování v Norwichi, přestup do Norwiche, hostování v Milton Keynes Dons, přestup do MKD.

 

Po druholigových působištích v Antverpách, Readingu, Burnley, West Hamu, Stoke City a Norwichi ponížil o level do League One. V poslední den roku 2008 se upsal třetiligovému MK Dons, ve kterém doposud nasbíral něco přes 220 startů s 20 zásahy. Smlouvu má podepsanou do června 2015. Aktuálně však opět hostuje, tentokrát 33letý Chadwick kope v rodném městě Cambridgi 5. anglickou nejvyšší soutěž, a tak je nasnadě otázka, zda ukončí svou bohatou kariéru doma.

 

P.S.: Pokud si někdo vzpomíná na výkony Luka, nechť nás o své pocity obohatí v diskuzi pod článkem. Díky za podporu. A o kom byste si rádi přečetli příště?

 

Zdroje: http://www.aboutmanutd.com/, http://www.stretfordend.co.uk/, http://en.wikipedia.org/


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!