U21: United – Chelsea 0:0

Manchester United U21 v 16. kole Barclays Under-21 Premier League remizoval s Chelsea U21 0:0.

Manchester United U21 se v utkání proti stejně starému výběru Chelsea musel obejít bez tří klíčových hráčů. Obránce Toma Thorpa a útočníka Jamese Wilsona skolila viróza, zatímco záložník Ben Pearson nemohl nastoupit kvůli zranění. Do útoku se tak musel postavit Andreas Pereira.

Hráči Chelsea byli od úvodních minut aktivnějším týmem a už v 7. minutě utkání musel Ben Amos vytáhnout parádní zákrok proti křižné střele Alexe Kiwomya. Z následného rohového kopu pálil těsně vedle nikým nehlídaný Izzy Brown. Domácí brankář musel o chvíli později opět zasahovat proti střelám Browna. Těsně před koncem prvního poločasu si Amos poradil i se střeleckým pokusem Nathana Ake.

Chelsea do druhého poločasu poslala na hřiště letní posilu, záložníka Marco Van Ginkela, který se rozehrává po vážném zranění kolene. V 49. minutě se na hřiště dostal také Josh Harrop, pro kterého to byla premiéra v tomto týmu United. Do dalších šancí se opět dostávali hostující hráči a Amos opět musel vytáhnout řadu skvělých zákroků, když musel zasahovat proti šancím skvěle hrajícího Nathana Ake a také Lewise Bakera.

V 76. minutě se na hřiště dostal i Matty Willock, který se stal už 41. hráčem Manchesteru United, který v této sezoně nastoupil za tým U21. Strhnout vítězství za stranu Chelsea mohl van Ginkel, nicméně Ben Amos vytasil další úžasný zákrok, když vytěsnil střelu mířící do horního rohu branky.

Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, za což však hráči Manchesteru United musí děkovat brankáři Benu Amosovi, který v utkání předvedl řadu prvotřídních zákroků. Za zmínku stojí i fakt, že domácí tým za celé utkání ani jednou pořádně nevystřelil na branku.

Amos – Varela, McNair (76. Willock), Ekangamene, Rowley – Janko, Rothwell, Petrucci (49. Harrop), Weir, James – A. Pereira