LSC U21: United – Bolton 1:1, 4:5 pen.

17

Hráči Manchesteru United U21 nestačili ve čtvrtfinále Lancashire Senior Cupu na stejně starý výběr Boltonu, kterému podlehli až po penaltovém rozstřelu.

Do základní sestavy Manchesteru United se po zranění vrátil kapitán Tom Thorpe a byl to právě on, který v úvodu utkání odvracel z brankové čáry střelecký pokus Andy Kelletta. Do dalších šancí hostujícího týmu se dostal Zach Clough a po něm i Rob Hall, ale ani jedna střela nebyla příliš nebezpečná. Za domácí se do střelecké pozice dostal Andreas Pereira, ale ani on neuspěl.

Po jednom z průniků Guillerma Varely se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, ale jejich prosby nebyly vyslyšeny, stejně tak jako na druhé straně hřiště, kdy Thorpe po centru Kelletta pravděpodobně v pokutovém území zahrál rukou. Penalta se pískala až v 27. minutě, kdy Rob Hall v pokutovém území fauloval Joe Rothwella. K nařízené penaltě se postavil sám Rothwell a brankáře Arrana Lee-Barretta poslal na opačnou stranu a dostal United do vedení – 1:0.

Manchester mohl své vedení navýšit o chvíli později, kdy se po skvělé práci dostal k míči James Wilson, jenž pálil těsně vedle. Postupem času začali přebírat otěže utkání hostující hráči a brankář Joel Castro Pereira předvedl několik skvělých zákroků, především pak proti střele Zacha Clougha. V další šanci se objevil hlavičkující James Kelly, ale ani on nedokázal švýcarského brankáře překonat.

Druhý poločas už byl na šance chudší a hra byla hodně rozkouskovaná. Za zmínku stojí střelecký pokus Bena Pearsona, který skončil nad, a šance Jamese Wilsona, kterého bez větších problémů vychytal Lee-Barrett. V 79. minutě se neujal ani přímý kop Andrease Pereiry. Bolton se pokoušel o vyrovnání a v 85. minutě mu byl velmi blízko, ale Kelly pálil nad domácí branku.

V 87. minutě se ale hosté přece jenom dočkali. Po přímém kopu se na bližší tyči k míči dostal Zach Clough a vyrovnal – 1:1. Manchester United se ještě pokoušel strhnout vítězství a postup na svojí stranu, ale Rothwell střílel nad.

O postupujícím tak museli rozhodnout pokutové kopy. Za Manchester United proměnili Andreas Pereira, Guillermo Varela, Joe Rothwell a Charni Ekangamene. Neúspěšným střelcem byl Reece James. A jelikož všichni hostující hráči proměnili, zvítězili v penaltovém rozstřelu 5:4 a postoupili do semifinále soutěže, kde se střetnou s Wiganem. Manchester United se se soutěží loučí a trofej z loňského roku neobhájí.