Moyes: ,,Nič sa nám nedarilo“

42

David Moyes bol sklamaný tým, ako sa vývíjal zápas pre United.

Diabli od roku 2011 nedostali v lige gól z penalty, no v tomto zápase sa proti nim pískali hneď tri, no využité boli dve. Druhá penalta rozhodla o všetkom, keď sa odpískala hneď na začiatku druhého polčasu a Vidič dostal červenú kartu. O tretej penalte písať nebudem a zápas skončil 3:0 pre hostí.

,,Sklamaní sú všetci, všetci fanúšikovia Manchesteru United. Nevyhrali sme a veľmi sme sklamaní z gólov, aké sme dostali. Niektoré penalty boli správne, niektoré nie. V prvom polčase sme nehrali dostatočne dobre a ani sme nemali gólovú šancu. So začiatkom druhého polčasu som dúfal, že do neho „vletíme“ a otočíme zápas, ale opäť sa pískala penalta. Nič nehralo v náš prospech. Keď sme prehrávali 2-0, hrali sme chvíľu dobre a snažili sme sa niečo so zápasom urobiť, keď sa nám podarilo vybojovať si jednu-dve šance. Žiaľ to nestačilo a posledná vec, ktorú sme potrebovali, bolo vylúčenie hráča. Penaltu síce nepremenili, ale hrať s 10 mužmi už bolo prakticky nemožné. Bolo to veľké sklamanie.“

Moyes tiež neskrýval sklamanie s útočnou fázou Diablov.

,,Bol som sklamaný s nedostatkom streleckých príležitostí. Veril som, že 10-15 minút pred polčasom ich zatlačíme. Zdalo sa mi, že sme hrali trocha lepšie, keď som dal Adnana na pravú stranu, kde hral lepšie. Ale predtým sme nehrali nič a to sa ťažko vysvetľuje. Hráči vyzerali tento týždeň v pohode – mali sebadôveru, tvrdo pracovali a boli motivovaní.“

Moyes sa poďakoval fanúšikom, ktorí až do konca zápasu povzbudzovali.

,,Fanúšikovia boli fantastickí a zaslúžia si veľké uznanie za spôsob, akým nás dnes podporovali. Ak nám takúto podporu dajú aj v stredu, budeme mať šancu postúpiť. Hráči sú si veľmi dobre vedomí toho, čo ten zápas znamená a čo musia urobiť. Musíme vyhrať a dúfam, že sa nám to podarí,“ povedal Moyes.