25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United vs Liverpool

Jak si naši hráči vedli v dnešním utkání, se dozvíte v tomto článku.

 

David De Gea -Dostal dva góly z penalty a jeden z prostoru malého vápna. Na góly neměl sebemenší nárok a navíc jeden gól zachránil. Vytáhl výborný zákrok proti střele Suareze. Kromě těchto momentů neřešil nic významného a vše řešil s klidem. 6,5

 

 

 

 

 

 

Rafael -Zápas začal ve velkém stylu. Byl to jeden z našich nejlepších hráčů, ale všechno začal úplně zbytečným faulem na Gerrarda, za který dostal oprávněnou žlutou kartu. Přibližně ve 30 minutě neodhadl centr Sturridge a když se ho Suarez snažil obhodit, tak míč srazil rukou. Byla odpískaná penalta a Rafaela měl být vyloučen. Později asi v 60 minutě, znovu zbytečně dojel Suareze a měl dostat v pořadí už třetí žlutou kartu. Během zápas byl aktivní a jeho hra měla hlavu a patu. V šanci našel Rooneyho nebo Persieho, ale ani jeden z nich nedokázal šanci proměnit. K jeho výkonu nemám výtky, ale pokud se nezačne ovládat, tak nás zbytečně oslabí v každém vyhroceném zápase. 4

 

Phil Jones – Hned v prvních minutách mu utekl Sturidge, ale naštěstí netrefil branku. Během zbytku utkání působil Phil celkem jistě a vyhrál spoustu osobních soubojů, jenže na začátku druhé půle úplně školácky strčil do Allena a rozhodčí neměl jinou možnost, než písknout druhou penaltu. V závěru zápasu se nechal jednoduše obejít Suarezem, ale De Gea nás podržel. 5

 

 

 

 

Nemanja Vidič – Jeho velkou slabinou je rozehrávka. Spoustu věcí řeší dlouhým míčem a nebo odkopem do autu. V prvním poločase se mu nepodařilo odkopnout míč a nabídl šanci pro Allena, kterému se střela nepovedla. Dostal druhou žlutou kartu po nasimulovaném pádu Sturridge. 5

 

 

 

 

 

Patrice Evra – Pozdě dostupoval křídelní hráče Liverpoolu a působil dost laxně. V zápase neudělal žádnou větší chybu a nic závažného nevymyslel ani směrem útoku. Vadí mi jeho laxnost, když prohráváme a on je stále ve výklusu a v poklidu kombinuje. 5

 

 

 

 

 

Marouane Fellaini – Jeden z mála světlých bodů dnešního zápasu. Vybojoval spoustu míčů a vyhrál spoustu soubojů ve středu hřiště. Bohužel to není hráč, který bude zásobovat útočníky nebezpečnými přihrávkami, ale od toho jsou na hřišti jiní hráči. Dokud byl na hřišti, tak držel náš střed hřiště. Poté byl nepochopitelně vystřídán. 7 – MOTM

 

 

 

 

Michael Carrick – V zápase byl vidět minimálně. Už klasicky jeho pohyb nepatřil k těm nejaktivnějším, ale spíše jsme ho viděli, jak vyklusává. Potřebovali jsme jeho přihrávky, ale pokud nemá čas, tak je hodně neefektivní a většinu míčů vrací stoperům. Hráči Liverpoolu si toho byli vědomi a díky tomu většina jeho přihrávek byla na jistotu. Rozhodčí mu odpustil penaltu po faulu na Sturridge. 4,5

 

 

 

 

Juan Mata – Jeho nejhorší výkon od té doby co přišel. Hráči Liverpoolu ho napadali a nedali mu žádný prostor navíc. Měl spoustu míčů, ale nedokázal vymyslet vůbec nic. Ve většině případu míč zasekl a zpomalil celou akci. Chybí mi u něj větší přímočarost. Ve spoustě případu také míč úplně zbytečně ztratil. O poločas měl být vystřídán. 3,5

 

 

 

 

Wayne Rooney – Nebyl to jeho zápas, ale jako jeden z mála ofenzivních hráčů měl snahu hrát. Líbilo se mi, že se nebál jít do souboje jeden na jednoho a několikrát uspěl. Byl celkem aktivní a suploval práci Carricka. Dostal výborný pas od Rafaela, ale vychytal ho Mignolet. Na konci zápasu měl ještě přímý kop z hranice velkého vápna, ale branku netrefil. Každopádně hráč Rooneyho formátu a jeho platového ohodnocení, by měl předvádět mnohem lepší výkony. 5,5

 

 

 

 

Januzaj

Adnan Januzaj – V posledních zápasech má problém, že se vše hraje přes Juana. Díky tomu není tolik ve hře, což se ukázalo i dnes v prvním poločase. Po pár minutách druhé půle hráči zjistili, že přes Matu to moc nepůjde a do hry se rázem dostal Adnan. Jakmile mu hráči začali více přihrávat, tak jeho výkon okamžitě ožil a svojí šikovností dokázal obejít hráče nebo dát překvapivou přihrávku. Jeho velká výhoda je, že vše řeší v pohybu. Přebírá míč a okamžitě si to namíří na branku. Dal naší hře konečně nějaké tempo, ale poté byl stejně jako Fellaini nepochopitelně vystřídán. 5,5

 

Robin van Persie – Absolutní tragédie. Znovu byl úplně mimo hru a zápas dohrál jen díky tomu, že má hvězdné jméno. Měl čtyři 100% šance, ale ani jednou nedokázal trefit branku, natož překonat Mignoleta. Dvě tyto šance byly z ofsajdu, ale to nemění nic na tom, že nedokázal trefit ani brankovou konstrukci. Kromě zahozených tutovek nic nepředvedl a působil bez chuti. Nestačím se divit, že vůbec nastoupil do druhého poločasu, natož že zápas dohrál. 2,5

 

 

 

 

 

 

 

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

 

 

Tom Cleverley – NEHODNOCEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danny Welbeck – NEHODNOCEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rio Ferdinand – NEHODNOCEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týmový výkon:

Na začátku zápasu jsme ztráceli spoustu míčů a nemohli jsme se dostat do hry. Hrajeme hodně opatrně a chybí nám především přímočarost. Všechno řešíme do nohy na jistotu bez nějakého pohybu navíc. Hráči si nabíhají, až když opravdu musí a díky tomu hráč s míčem nemá komu. Když k tomu přidám, že naši hráči nejsou zrovna nejsilnější v soubojích jeden a jednoho, tak z toho vzešlo to, co jsme mohli vidět. Moyes postavil velmi dobrou základní sestavu, ale všechno to zazdil střídáním, když stáhl hráče, kteří patřili k těm lepším a naopak hráče, kterým se dnešním zápas vůbec nepovedl, nechal dohrát až do konce. Vliv na výsledek měl i rozhodčí, který dnešní zápas nezvládl, ale chyboval na obě strany. Více sice pomohl Liverpoolu, ale rozhodně to nebyl důvod naší prohry. 4


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!