Ako si viedli hráči United v reprezentáciách

Uplynulé dni priniesli množstvo medzištátnych priateľských stretnutí, v ktorých sa predstavili viacerí hráči Manchestru United.

V drese Japonska sa predstavil náš ofenzívny záložník Shinji Kagawa. Pričinil sa o výhru v pomere 4-2 nad reprezentáciou Nového Zélandu. Na ihrisku zanechal veľmi dobrý dojem a aj takýmto spôsobom vyslal správu Davidovi Moyesovi. Podarilo sa mu skórovať, keď premenil penaltu a k tomu pridal aj jednu asistenciu.

V zápase Škótska s Poľskom si odbil ďalšie minúty niekdajší kapitán, vracajúci sa do reprezentácie po siahodlhých problémoch s tráviacim traktom, Darren Fletcher. Na ihrisko prišiel po polčasovej prestávke. Škoti vyhrali v Poľsku 0-1, v čase keď padol víťazný gól, už bol Darren na ihrisku. Viedol si dobre a pomohol tímu zvládnuť záverečný tlak reprezentácie našich spoločných severných susedov.

Marouane Fellaini otváral skóre duelu medzi Belgickom a Pobrežím Slonoviny, ktoré sa skončilo zmierlivou remízou v pomere 2-2. Záložník diablov odohral v zápase prvý polčas, hral solídne a ako jediný sa v ňom dokázal strelecky presadiť. Ukazuje sa v zlepšenej forme, čo robí určite príjemné starosti Moyesovmu trénerskému tímu.

Prí víťazstve Albionu nad Dánskom 1-0, nastúpili v základnej zostave Wayne Rooney a Chriss Smalling. V 60. minúte Wayna vystriedal na ihrisku Danny Welbeck. Ani jeden z naších útočníkov sa strelecky presadiť nedokázal. Smalling si v stopérskej dvojici s Cahillom počínal na výbornú a odohral plných deväťdesiat minút. Jediný gól Anglicka strelil v 82. minúte Sturridge. Zápas na lavičke presedeli Michael Carrick aj Tom Cleverley.

Zápas medzi Francúzskom a Holandskom postavil proti sebe Patrica Evru a Robina van Persieho. Francúzsky obranca odohral prvý polčas, v ktorom sa zápas rozhodol. Patrice striedal za stavu 2-0 pre galského kohúta. Robin odohral celé stretnutie, presadiť sa nedokázal. Dôvod na úsmev mal po zápase Evra. Domáci zvíťazili v pomere 2-0.

Antonio Valencia bol aktérom šialeného zápasu medzi Austráliou a Ekvádorom. Protinožci cez polčas vyhrávali 3-0, avšak Juhoameričania nezložili zbrane a zápas otočili vo svoj prospech. V 77. minúte už bolo 3-3 a v nadstavenom čase strelil víťazný gol Mendez a dokonal obrat. Valencia patril k najaktívnejším na ihrisku.  Ekvádor zvíťazil v Austrálii 3-4.

V drese Mexika nastúpil Javier Hernandez, ktorý bohužiaľ do druhého poločasu nenaskočil z dôvodu vážnejšieho zranenia kolena.

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3

Review&Hodnotenie: Manchester United – Wolverhampton 1:1

Preview: Manchester United – Wolverhampton