03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Smalling na vzestupu

Dnes si posvítíme na hráče United, momentálně hrajícího ve formě. Podívejme se na působivé poslední výkony obránce rudých ďáblů, Chrise Smallinga.

 

Od svého příchodu na Old Trafford z Fulhamu v roce 2010 musel být Chris Smalling trpělivý, pokud chtěl pravidelně nastupovat v srdci obrany, kde je jeho přirozená pozice, protože zde vládl Nemanja Vidic s Rio Ferdinandem. Dříve, když zranění nebo oddech zabránily těmto dvěma zkušeným borcům nastoupit, nabídl se Smallingovi herní čas na jeho oblíbené pozici, zatímco když nastoupil na pravém kraji obrany, tak byl jen rád, že hraje. Smalling ukázal, že se dokáže adaptovat během držení čistého štítu proti Arsenalu, když začal jako stoper a přesunul se na pravou stranu poté, co se zranil Rafael a na plac nastoupil Rio Ferdinand. Zranění v klíčových okamžicích během tří a půl let pozastavily jeho vývoj, ale on dospěl fyzicky i profesionálně, díky čemuž začíná zářit a držet si pozici stopera.

 

I když je umístěný na pravé straně obrany, počíná si velmi svědomitě, ale je jasné, že čtyřiadvacetiletý talent se nejlépe uplatní jako střední obránce – při čtení hry, předvídání útoků a schopností být ve správný čas na správném místě k odehrání míče s chladnou hlavou, jakou mají jen top obránci. Pokud je ve formě, vypadá jako přirozený nástupce Ria, jehož se mu také podařilo vystrnadit ze sestavy. „Chris může jít tak daleko, kam bude chtít,“ řekl bývalý hráč United a obránce Stoke Danny Higginbotham.

 

Dvakrát po sobě získal nominaci na ocenění Hráče měsíce na manutd.com a jeho nejlepší nedávné výsledky přišly proti Cardiff City, když držel v šachu dalšího bývalého hráče United Fraizera Campbella. Pozornost patřila debutu Juana Maty a navrátivšímu se Ole Gunnaru Solskjaerovi, ale výkon Smallinga byl typický pro jeho několik posledních představení. Klidný, sebevědomý s nádechem třídy.

 

„Všichni útočníci jsou nebezpeční, takže je hezké držet je zkrátka. Mám hodně důvěry v bránění dobrých hráčů. Užívám si zákroky nebo odehrání míče na poslední chvíli, když jde útočník jeden na jednoho s gólmanem nebo když se dostane za obranu a vy ho musíte odtlačit tělem nebo mu odebrat míč skluzem. Je to skvělý pocit, protože fanoušci to oceňují.“ Chris Smalling, prosinec 2013

 

Smalling byl v základní sestavě dvanáctkrát z posledních čtrnácti zápasů United, což naznačuje jeho přední postavení v týmu.  Přestože jsou mezi sedmi vítězstvími také dvě remízy a pět porážek, ve dvou z těchto pěti prohraných zápasů Smalling nehrál. Přispěl také k udržení pěti čistých štítů. Proti Cardiffu zaznamenal čtyřicet úspěšných přihrávek z čtyřiceti dvou a měl také impozantní další obranné statistiky. Zákroky (3/3), odehrání míče (10/10), odehrání míče hlavičkou (7/7). Jako vždy – čísla jsou jen součástí příběhu, ale Smalling se ukazuje jako střední obránce několika stylů.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!