23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Alex Buttner: Mí fotbaloví idolové

Nizozemský levý obránce se svěřil se svými idoly z dětství.

 

Když jsem byl mladší, tak byl mým hrdinou Johan Cryuff. Sice jsem jej nikdy neviděl hrát naživo, protože jsem byl moc mladý, ale sledoval jsem jej z DVD táty a vlastně každého, kdo je vlastnil. Skvělý hráč se skvělými schopnostmi, byl strašně rychlý a vstřelil spoustu gólů. Hra v jeho podání vypadala strašně jednoduše. Hrával za Ajax a rovněž mě inspirovalo jeho sebevědomí. A pochopitelně je stejně jako já Holanďan, takže i toto je důvod, proč je mým idolem. On a Marco van Basten jsou mezi nejlepšími Holanďany vůbec. Johan je vlastně nejlepší ze všech.

 

 Diego Maradona byl rychlý s perfektním driblingem, díky čemuž vstřelil spoustu gólů. Když se podíváte na jeho zápasy, zjistíte, že zákroky na něj byly mnohem zákeřnější než dnes. Ale on i přesto udržel míč a dal gól. Jeho odvaha je něco, co skutečně oceňuji. Pamatuji si Mistrovství světa z šestaosmdesátého, kdy vstřelil gól rukou, a pak na to předribloval půl hřiště a vstřelil branku – neuvěřitelné. Dívám se na DVD s jeho zápasy a také na klipy na Youtube. Také vlastním jeho knížku. Byl neuvěřitelný.

 

Jako dítě jsem měl také dres Ronalda, toho brazilského. Také byl skvělý – rychlý a technicky vybavený. Stejně jako Maradona se nebál toho, že mu někdo vezme ošklivým zákrokem balon – nezastavilo ho to od obehrávání dalších hráčů. Jako mladý jsem chtěl mít při situaci 1 na 1 stejné sebevědomí jako on. Pamatuji si, když na mistrovství v roce 1998 skóroval v semifinále proti Holandsku a když se v roce 2002 stal nejlepším střelcem. Občas se v šatně díváme na jeho klipy na Youtube – někdy máme pocit, že vstřelil gól v každém zápase, do něhož nastoupil. Také jsem viděl jeho bezchybné představení na Old Trafford, když vstřelil hattrick a aplaudoval mu celý stadion. Speciální hráč.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!