30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

United dali zelenou sektorům na stání

Kampaň za bezpečné sektory na stání, jež byla představena klubům, dostala podporu od Manchesteru United.

 

Na schůzce fanoušků, jež se konala minulý pátek, se výkonný místopředseda Ed Woodward nechal slyšet, že kampaň od něj získá plnou podporu, jen aby se na Old Traffordu zavedl prostor pro bezpečné stání.

 

Spolehlivý zdroj z Red News pro Sportsmail sdělil: „Ed Woodward potvrdil, že klub plně podporuje kampaň pro bezpečné stání a bude za něj argumentovat na příslušných jednáních.“

 

Již dříve na schůzce fanoušků Woodward potvrdil, že se touto tématikou bude zabývat – což znamenalo překlenutí velkého milníku, jelikož doposud se k této problematice stavěl klub z Old Trafford odmítavě, jelikož jednak infrastruktura stadionu není na něco podobného dimenzována, a jednak legislativa něco podobného ani neumožňuje.

 

Je to tedy vůbec poprvé, co Manchester United diskutuje tuto možnost, jež velice změní budoucnost Premier League. „Na Old Trafford stále zkoumají nákladovou stránku této záležitosti v případě, že by ji příslušné orgány povolily,“ sdělil výše zmíněný zdroj.

 

Minulý týden se ukázalo, že výkonný ředitel Football League Shaun Harvey souhlasil s prosazením tohoto nápadu u vlády především pak proto, že hned 70% z dvaasedmdesáti klubů Football League hlasovalo pro debatování této problematiky v prosinci a lednu.

 

Po téměř dvaceti letech se tak opět začíná objevovat alespoň myšlenka možných sektorů na stání, když v sezoně 1994/95 byl zaveden pro všechny kluby v Premier League a Championship zákon o stoprocentní kapacitě pro sezení. Důvodem pak byla především tragédie v Hillsborough, při níž zahynulo šestadevadesát fanoušků Liverpoolu.

 

Federace fotbalových fanoušků nicméně dodává, že v rámci bezpečnostních opatření podporuje kampaň pro takové stání, které bude za každou řadou odděleno ochrannou lištou, stejně jako se to momentálně užívá například v německé Bundeslize. Vedení Premier League se však stále jeví tato myšlenka velmi komplikovaná, nicméně její vyřešení se zdá být jen otázkou času po tom, co ji velmi hlasitě podpořily kluby jako Swansea, Hull City, či Aston Villa.

 

Projektový manažer Aston Villy Lee Preece minulý týden pro BBC sdělil, že sedm nebo osm klubů z Premier League jde mílovými kroky k realizaci této idey, přičemž hlas United, jakožto nejúspěšnějšího anglického klubu, může být jazýčkem na váhách v celém problému. Po letech chladných vztahů mezi rodinou Glazerů a fanoušky se tak Woodward snaží najít určitý impuls k možné spolupráci těchto stran.

 

V podobné problematice je navíc klub z Old Trafford průkopníkem, a to když jako jediný zorganizoval „zpívající sekci“ pro zápasy s Realem Sociedad a Fulhamem, jež sklidila veliké ohlasy.

 

Zdroj: dailymail.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!