24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney na křižovatce své kariéry

Wayne Rooney stojí na křižovatce své kariéry, když se v blízké budoucnosti bude muset rozhodnout, zda podepíše nový kontrakt, který mu údajně zajistí 300 000 liber týdně, čímž se stane nejvíce vydělávajícím hráčem na ostrovech, nebo zda se v létě rozhodne pro jiný klub.

Roy Hodgson, jež minulou středu navštívil bezgólový zápas Arsenalu a Manchesteru United, a který povede výběr Albionu na Mistrovství světa v Brazílii, doufá, že se Rooney dostane do vrcholné formy a ukáže, že je opravdu hráčem světových kvalit.

 

Zdá se, že výběr Hodgsona nemá na turnaji co ztratit, jelikož jak zahraniční, tak také domácí noviny tvrdí, že anglický výběr je v beznadějné situaci. Nicméně jak Hodgson, tak také bývalí trenéři – Sven Goran Eriksson, Steve McClaren a Fabio Capello – vkládali naděje na úspěch svého týmu do jediného muže, Wayna Rooneyho.

 

Pro Wayna je to skvělá příležitost ukázat, že je světovým hráčem,“ řekl Hodgson. „Možná jednou dvakrát už to dokázal, ale na světové scéně ještě zkrátka neexplodoval a nedokázal skutečnost, že ho všichni považují za hráče těch nejvyšších světových kvalit, potvrdit.“

 

Hodgson dále hovořil o možné únavě, která už nejednou stála Rooneyho kvalitní výkony na mezinárodní úrovni, což se dostává do rozporu s momentální situaci United, kteří už vypadli jak z anglického poháru, tak také z FA Cupu a jediná reálná možnost na úspěch se tak zúžila na Ligu mistrů.

 

Je jasné, že anglický útočník nyní stojí na křižovatce své kariéry, když rozmýšlí, zda s United podepsat nový kontrakt zaručující mu 300 000 liber týdně. Nemusíte se nijak extra zajímat o fotbal, aniž byste alespoň jednou neslyšeli o možné letní výměně Rooneyho do Chelsea, či jiném mega obchodu.

 

Co se týče samotného Rooneyho, já jej zkrátka nevidím jako příkladného kapitána, což naposledy jasně dokázaly nekončící hádky mezi ním a rozhodčím Markem Clattenburgem ve středečním souboji proti Arsenalu. Ve věku osmadvaceti let stojí Wayne na křižovatce, zda demonstrovat svou cenu výkony na Mistrovství světa, čímž zapříčiní boj o jeho osobu, nebo zda do té doby podepíše tolik diskutovaný, avšak stále ne stoprocentně potvrzený kontrakt.

 

Kvalitními výkony na Mistrovství světa by se určitě přiblížil k možnému odchodu z klubu z Old Trafford, jelikož se nyní, co se týče věku, nachází na svém vrcholu a co si budeme povídat, v Manchesteru United momentálně nemá jistotu, že bude příští rok nastupovat v Lize mistrů.

 

Remíza na půdě Arsenalu napumpovala do žil hráčů United určité naděje, avšak dobrá forma Liverpoolu je ihned zmrazila, stejně jako výrazný progres všech týmů na prvních třech pozicích – Chelsea, Man City a Arsenalu.

 

Bílý Pelé stojí před možná nejdůležitějším půl rokem své kariéry.

 

Co si o Rooneyho situaci myslíte vy, jak vy vidíte jeho budoucnost? Podepíše nový kontrakt a stane se kapitánem, nebo bude příští rok oblékat jiný dres? A uspěje s Albionem na Mistrovství světa?

 

PS: článek je pouhým překladem

 

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!