FAYC: Huddersfield Town – United 2:1

Mladíci Manchesteru United vypadli z FA Youth Cupu poté, co v pátém kole soutěže nestačili na mladíky Huddersfieldu Town, kterým podlehli 2:1.

Hostující Manchester United nezačal utkání vůbec dobře a už ve 14. minutě utkání prohrával 1:0 a to když se střelecky prosadil přízemní střelou Ben Atkinson. United mohli vzápětí vyrovnat, nicméně střela Andrease Pereiry skončila těsně nad břevnem domácí branky, kterou v utkání hájil Sam Guthrie. Na druhé straně musel Joel Castro Pereira vytáhnout několik zákroků proti šancím Bena Holmese a Atkinsona.

V 26. minutě se United podařilo vyrovnat. Na přihrávku Matthew Willocka si naběhnul James Wilson, který s ledovým klidem prostřelil Guthrieho v brance Huddersfieldu – 1:1. V 40. minutě se ale domácí opět ujali vedení. Ben Barber v pokutovém území fauloval Jake Charlese, který o pár chvil později proměnil nařízený pokutový kop – 2:1. Aktivně hrající Pereira mohl Manchesteru zařídit vyrovnání, ale neuspěl ani střelou z přímého kopu a ani střelou z dálky.

Jako první v druhém poločase musel zasahovat hostující brankář Pereira proti střele Charlese a švýcarský brankář si poradil i se střelou Kedeshe Goddarda. Do největší šance United se v druhé půli dostal James Wilson, jehož střelu však brankář Guthrie vyrazil nohama.

Do dalších šancí už se mladíci United nedostali a Huddersfield Town tak před zraky 1385 fanoušků postoupil do dalšího kola FA Youth Cupu, zatímco mladíci United se se soutěží loučí.