03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Hodgson zdrženlivý ohledně Januzaje

Trenér anglické reprezentace znovu odmítl vyloučit, že by jednou angažoval hvězdu Manchesteru United Adnana Januzaje.

 Januzaj

Mladík narozený v Belgii je sledován několika reprezentacemi, za které by mohl teoreticky hrát. Kromě jeho rodné země by mohl hrát za Albánii, Turecko nebo Srbsko. Kosovo, jenž doufá v brzký vstup do UEFA, je další zemí, kde by mohl reprezentovat. Januzaj však ještě o své budoucnosti nerozhodl.

 

Za Anglii by zatím nastoupit nemohl, ale Januzaj by si mohl zvolit zemi tří lvů před MS 2018, kdyby splnil pravidla FIFA, jež říkají, že hráč musí po svých osmnáctých narozeninách strávit v zemi, kterou chce reprezentovat, pět let. Když byl Hodgson tázán na mladého hráče United, trval na tom, že to je záležitost, s níž se musí vypořádat zaměstnanci FA.

 

“Moje odpověď je velmi prostá. Do doby, než si komise FA udělá jasno, jaká bude jejich politika – jestli se budou řídit tím, co diktuje FIFA nebo si půjdou trochu jinou cestou, jediné, co mohu dělat, je čekat,” vysvětluje Hodgson. “Jednu věc musíte pochopit. Ať už se Anglie vydá jakýmkoli směrem, v tuto chvíli není možné, aby za ni v nejbližších letech hrál.”

 

Další problém pro Anglii představuje aktuální dohoda mezi všemi domácími ligami (Anglie, Skotsko, Wales, Severní Irsko), že nelze vybrat hráče prostřednictvím základních pravidel FIFA k pobytu. Místo toho musí mít hráč pět let vzdělání před jeho osmnáctinami, což je rozdíl oproti světoznámému pravidlu. Tento postoj zabránil Angelu Rangelovi ze Swansea reprezentovat Wales a bývalé hvězdě Rangers Nacho Novovi hrát za Skotsko.

 

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!