28/02/2021

U21: United – West Ham 2:1

Manchester United U21 ve 13. kole Barclays U21 Premier League porazil na domácím hřišti věkově stejně starý tým West Hamu United 2:1.

Hráči Manchesteru United U21 poprvé v této sezoně nastoupili na stadionu Old Trafford a hned od prvních minut se pustili do útočení. Střela Joe Rothwella byla zblokována a střelecký pokus Andrease Pereiry z přímého kopu se nevešel mezi tři tyče hostující branky. Neuspěl ani Davide Petrucci po pěkné individuální akci. Za hosty zahrozil Elliot Lee, který hlavičkoval vedle. V 33. minutě se domácí dočkali. Po akci Varely a Janka se v pokutovém území dostal k míči Michael Keane, který se otočkou efektivně zbavil jednoho z obránců, a střelou k tyči otevřél skóre utkání – 1:0.

Jesse Lingard následně pěknou střelou prověřil pozornost brankáře Spiegela, nicméně v 41. minutě udeřilo na druhé straně. Po přihrávce Knoyla a přiťuknutí Leeho se do míče opřel Matthias Fanimo a nechytatelnou ránou překonal Amose v brance United – 1:1. United odpověděli hned po rozehrávce. Lingard zatáhl míč, připravil palebnou pozici pro Pereiru a ten se nemýlil – 2:1. Ještě před koncem prvního poločasu mohl přidat třetí branku svého týmu Rothwell, ale jeho střelecký pokus zastavilo břevno.

Druhý poločas už se nehrál v takovém tempu, jako ten první, a i střelecký příležitostí ubylo. Výjimkou byly nepřesné střelecké pokusy Pereiry a Jamese. Kvůli zranění musel v průběhu druhého poločasu ze hřiště záložník Joe Rothwell. Největší šanci druhé půle si vytvořil Lingard, který však nemířil přesně. Když se pak v hostujícím dresu neprosadil Leo Chambers a za domácí spálil další šanci Lingard, skončilo utkání vítězstvím Manchesteru United 2:1.