01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney si nemůže dovolit nehrát Ligu mistrů

United jsou stále více přesvědčení, že Wayne Rooney podepíše nový kontrakt, ale bývalý útočník Ďáblů Dwight Yorke říká, že Rooney by mohl odstoupit od smlouvy, která by mu vynesla 300 000 liber týdně, kdyby se týmu nepodařilo zajistit si postup do Ligy Mistrů.

Rooney

 

Vítězové posledního ročníku Premier League doufají, že udrží svého střelce díky rekordní čtyř a půl leté smlouvě na Old Trafford. Yorke tvrdí, že zabránění v odchodu osm a dvacetiletého útočníka, kterému končí smlouva na konci další sezóny, je nezbytnost. Vítěz treblu z roku 1999 zároveň přiznává, že kdyby byl v Rooneyho situaci, čekal by na svou příležitost.

 

Díky tomu, že United jsou venku z obou anglických pohárových soutěží a v lize se plácají na sedmé příčce, Yorke věří, že Rooney bude možná na konci sezóny zvažovat svoje možnosti.

 

„Myslím, že Wayne Rooney si bude muset sednout a vyřešit tuto situaci,“ řekl. „Kdybych byl Wayne Rooney tak by to bylo přesně to, co bych udělal, protože bych nechtěl být v týmu Manchesteru United, který je považován za nejhorší, nebo v týmu, který nebude hrát Ligu mistrů v následujícím roce. Nemůže si to dovolit, jelikož pomalu dochází čas. Teď je přesně ve věku, kdy potřebuje hrát Ligu mistrů víc, než kdykoliv předtím.“

 

United doufají, že přesvědčí Rooneyho k setrvání na Old Trafford do konce kariéry mnohem víc, než minulé léto, kdy se zdálo, že anglický reprezentant přestoupí pryč poté, co požádal Sira Alexe Fergusona o odchod. Ale i přes pokusy Chelsea a Arsenalu nalákat ho do Londýna trval Moyes na tom, že není na prodej a pomohl mu znovu objevit jeho nejlepší formu.

 

Jose Mourinho prohlásil minulý měsíc, že Rooney by neměl být prodán do zahraničí toto léto a od té doby United otevřeli nové jednání o smlouvě, která by z něj dělala nejvýše placeného hráče v jejich historii. Yorke, který udržuje blízké vazby s klubem od jeho odchodu v roce 2002, říká, že United si jsou vědomi, že musí udělat všechno, co je v jejich silách, aby Rooneyho udrželi. Obzvlášť, chtějí-li vyslat dobrou zprávu Moyesovým letním přestupovým cílům.

 

„Vrátím se k tomu, co jsem řekl dříve v této sezóně – nemyslím, že by odešel. Kdyby nakonec odešel kvůli výsledkům a změnám v klubu, byla by to známka slabosti. Nemyslím, že by ho klub nechal odejít, protože nenecháte odejít svého hvězdného hráče, když chcete nějaké získat, tak to prostě nejde. Jsem si jistý, že to všichni včetně Davida Moyese vědí. V tomto roce je opravdu naším nejdůležitějším hráčem.“

 

Letos se sezóna ďáblům nepovedla, jelikož budou útočit na čtvrté místo. V neděli se postaví Fulhamu a budou se chtít odrazit od osmé prohry, kterou pocítili minulý týden na hřišti Stoke. Yorke byl znepokojen poklesem formy po odchodu Fergusona na konci loňské sezóny.

 

„Všechno je v pořádku. Mluvíme o Manchesteru United. Víme, že nadešla změna, ale zde jsou dobří hráči reprezentující své země. Největší síla Sira Alexe Fergusona byla v tom, že dokázal z hráčů dostat to nejlepší. Po tom, co jsme prohráli s kluby jako je Sunderland nebo West Brom, si myslím, že toto je naším největším problémem.

 

Chyba není v prohrách s Chelsea a dalšími velkými kluby – to je akceptovatelné, ale prohrávat zápasy týden co týden, to nás bolí všechny. Jsem tím překvapen, protože znám vítěznou mentalitu v šatně a nezáleželo na tom, jestli tam je Sir Alex.

 

Tito hráči vědí, co klub představuje. Neexistují žádní druzí nejlepší. Je v pořádku procházet přechodným obdobím, ale ne tak, jak prohráváme zápasy po celou sezónu. To zkrátka nejde. To mě právě nejvíc mate, když se dívám na stejné hráče, kteří minulý rok vyhráli Premier League o 11 bodů. Manažer musí podniknout nějaký krok a ujistit se, že hráči nebudou hrát pod své možnosti a dostat tak klub, kam patří.

 

Hrál jsem za tento obrovský klub, ale nyní ho sleduji jen zpoza zavřených dveří. Nemůžeme si však dovolit neustále klopýtat a posouvat se špatným směrem.“

 

zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!