U21: Leicester City – United 0:1

Manchester United U21 ve 12. kole Barclays U21 Premier League porazil Leicester City U21 1:0.

Jelikož v nedávné době odešla spousta hráčů Manchesteru United na hostování, musel manažer Manchesteru United U21 Warren Joyce do utkání proti Leicesteru City nasadit několik mladých hráčů z týmu U18, kteří však byli doplněni o zkušené hráče jako Michaela Keana, Davide Petrucciho nebo Jesseho Lingarda.

Hráči Manchesteru United od prvních minut hráli velmi aktivně a Jamesi Wilsonovi chybělo jen několik centimetrů, aby zužitkoval centr Reece Jamese. O chvíli později musel brankář Logan zasahovat proti nepříjemné střele Lingarda. Aktivně hrající Saidy Janko se často tlačil do útoku a připravil nadějné pozice pro Lingarda a Wilsona, bohužel, ani jedna příležitost nebyla využita. V další šanci utkání pálil Wilson po přihrávce Petrucciho těsně vedle tyče.

V 36. minutě rozhodčí Neil Radford nařídil přímý kop pro United poté, co brankář Logan vyšel s míčem mimo pokutové území. K přímému kopu se postavil Davide Petrucci a pěknou střelou do pravého horního rohu otevřel skóre utkání – 0:1. Největší šanci Leicesteru City v prvním poločase měl ve 40. minutě Jeffrey Schlupp, ale trestuhodně přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili aktivně hráči Leicesteru a Ben Amos v brance United musel zasahovat proti střele Joe Dodoo. Skvělé utkání odehrál záložník Davide Petrucci, který se snažil prosadit střelami z dálky, ale rovněž zásoboval Jamese Wilsona na hrotu skvělými přihrávkami. Po jedné z nich se Wilson snažil přelobovat domácího brankáře, ale minul.

Po další Pterucciho skvělé přihrávce střílel opět Wilson, tentokrát trefil pouze obličej Alieho Sesaye. Vítězství United mohl potvrdit Jesse Lingard, nicméně jeho střela neměla potřebné parametry. V závěru utkání ještě Leicester zahrozil v podání Riyada Mahreze, který však nejprve z přímého kopu přestřelil a jeho další střelu bez problémů schoval do své náruče Ben Amos. Manchester United si tak po dobrém výkonu připsal na své konto cenné tři body za výhru 1:0.