25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyese nejvíce naštvaly neproměněné šance

David Moyes měl po prohře na Britannia Stadium nejvíce výhrad ke spáleným šancím svých svěřenců, ke kterým se štěstěna otočila zády a svou náruč nabídla domácím, kteří zvítězili 2:1.

Stoke City dokázali Rudé ďábly porazit po dlouhých třiceti letech a stali se tak dalším týmem, který v této sezóně prolomil své nekonečné trápení proti Manchesteru United. Vše načal Charlie Adam, jehož rána z přímého kopu ze 38. minuty byla tečována Carrickem a skončila v síti bezmocného de Gey, který na změnu směru nestihl reagovat. První půle tedy skončila lépe pro domácí a United navíc přišly o oba stopery. Jak Evans, tak Jones museli po ze zdravotních důvodů hřiště opustit.

 

Proti Potters to byl podle očekávání tuhý boj plný tvrdých střetů a nepříjemných osobních soubojů. Domácí hráli hodně do těla, mnohdy zákeřně a nedávali Ďáblům ani centimetr k tomu, aby mohli něco vymyslet. Naše hra neměla hlavu a patu, neměli jsme klid na rozehrávku a nedařilo se nám přelstít pevnou obranu. Chtělo to impulz a ten přišel hned po změně stran. Zaváhání v obraně soupeře využil Mata, který přesnou přihrávkou našel van Persieho a ten vyrovnal.

 

Jenže za dalších pět minut Stoke znovu vedli, když se utěšenou ranou trefil do pravého horního koutu brány Adam, jenž byl za své představení zvolen mužem zápasu. Devils poté už jen marně bušili do defenzivy soupeře, a i když pár příležitostí měli, své šance zahodili a heroický výkon Asmira Begoviče v bráně Stoke, jenž v závěru s pomocí tyče zastavil i přesnou střelu Rooneyho z přímého kopu, vynesl týmu Marka Hughese tříbodový zisk.

 

„Dnes jsme hráli dobře. Rozhodně jsme však neměli tolik štěstí, které by nám pomohlo zápas vyhrát. Ale můžeme vinit pouze sami sebe za to, že jsme neproměnili příležitosti, které jsme měli. Jinak si ale myslím, že jsme hráli dobrý fotbal, uměli jsme se uvolnit, ovšem ve vápně jsme zkrátka neměli nikoho, kdo by přihrávek ze stran dokázal využít,“ začal pro MUTV manažer Manchesteru United.

 

„Myslím si, že ten tečovaný přímý kop byl zlomový bod utkání. Do té chvíle jsme totiž po většinu času zápas kontrolovali. Mám dojem, že by ta střela šla vedle, ale došlo k té smolné teči a byl z toho gól. To se tak někdy stane a vy prostě víte, že vám chybí to potřebné štěstí, které se k nám tentokrát nepřiklonilo.“

 

„Byl to těžký a náročný den, zvláště po fyzické stránce. Měli jsme pár šancí urvat alespoň remízu, ovšem poté co vstřelili druhý gól, který byl opravdu výstavní, se znovu semkli a následně už bylo složité znovu překonávat jejich obranu,“ uvedl David Moyes po prohraném zápase se Stoke City.

 

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!