25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Stoke City – Manchester United

Jak si naši hráči vedli v dnešním ligovém zápase, se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

David De Gea –  Předvedl výborný zákrok při zakončení Assaidiho, jehož střelu dokázal vyrazit. Další kvalitní zákrok si připsal po Crouchově střele z dálky. Chybí mi od něj větší sebevědomí při rozehrávce. Občas to zbytečně vykopne, když to může rozehrát. 7

 

 

 

 

 

Chris Smalling – Zápas začal jako pravý obránce, ale po zranění Evanse se přesunul na stopera. V druhém poločase udělal obrovskou hrubku,  při odkopu a nahrál přímo na nohu Arnautovičovi. Po jeho velmi dobrém centru, se dostal do obrovské šance Young, ale netrefil branku. Znovu měl obrovské problémy při rozehrávce . 5

 

 

 

 

Jonny Evans – Na začátku zápasu se zranil a byl střídán. NEHODNOCEN

 

 

 

 

 

 

 

 

Phil Jones – Znovu předvedl výkon na hranici sebeobětování. Po našem rohovém kopu, se míč dostal na hranici velkého vápna a Phil to 2x fantasticky zachránil skluzem. Za pár minut musel hasit zmatky v obraně a ve velké šanci ukopl Waltersovi míč, těsně před nohou. Při rohovém kopu našel Robina, ale jeho hlavička, byla bohužel zblokována. Na konci poločasu se srazil s Waltersem a navíc se uhodil i při dopadu. Vypadá to, že má otřes mozku, ale více se dozvíme až po zápase. 7

 

 

 

 

Patrice Evra – V obraně občas nestíhal, ale nebylo to nic hrozného. Naopak v útoku byl znovu velmi kvalitní. Vytvořil několik zajímavých šancí a jeho centry nacházely naše hráče. Vypadá to, že se Pat dostává do formy. 6,5

 

 

 

 

 

 

Michael Carrick – V záloze podal velmi podprůměrný výkon a nebyl o nic lepší, než Cleverley. Po přesunutí na stopera ukázal svou chytrost a několikrát dokázal odhadnout, kam se míč odrazí a získat ho. Bohužel nešťastně  tečoval Adamovu střelu a vstřelil si vlastní gól. 5,5

 

 

 

 

 

Tom Cleverley  – Až dá jednou kolmici, tak mu postavím sochu. Sebevědomí nemá žádné. Znovu úplně podprůměrný výkon a nic nevymyslel, když se Evra rozeběhl a chtěl míč do uličky, tak Clev počkal, až se Evra zastaví, aby mu mohl nahrát do nohy. Svůj tragický výkon korunoval, když z malého vápna přestřelil branku. Jeho výkony jsou strašné a jen se modlím, aby příště nehrál. 3

 

 

 

 

Juan Mata – Vynikající výkon. První poločas měl slabší, ale v druhém se rozjel naplno. Nahrál na náš jediný gól. Celý zápas byl v pohybu a neustále se nabízel a chodil si pro přihrávky, pokud tedy nebyl u míče Smalling, který si ho pravděpodobně plete s Fellainim a nakopává na něj dlouhé míče. Vytvořil gólovou šanci pro Welbecka, který nebyl v pohybu a na míč těsně nedosáhl. Často se pokoušel o střelbu z větší vzdálenosti. Do šance dostal také  Evru, který nedokázal obejít obránce Stoke. Doufám, že příště nebude foukat vítr, aby mohl nastoupit i Adnan a mohl kouzlit spolu s Juanem. 7,5 – MOTM

 

 

Wayne Rooney – Na začátku zápasu, měl velkou šanci po centru od Evry, ale jinak se první poločas do hry moc nezapojil. Přičetl bych to zranění, protože moc dobře víme, že Rooney má po zranění delší rozjezdy. Druhý poločas už hrál lépe, ale pořád to nebylo ono. Předvedl nádhernou přihrávku, pro Rafaela. Jeho nádherně kopnutý přímý kop, fantasticky chytil Begovič. 6

 

 

 

 

Ashley Young – Zkušený anglický reprezentant využil svoje zkušenosti a rozhodl se, že se radši nebude pokoušet o individuální průniky, protože by tu  byla šance, že by mohl něco vymyslet. Je sice krásné, že umí hezky přihrát, ale to dokáže každé druhé křídlo. Jeho rohy pravidelně nacházely Begoviče, ani jeden jeho centr nenašel našeho hráče a ve velké šanci hlavou netrefil ani branku. 4,5

 

 

 

 

Robin van Persie – Robin zatím není v plné kondici, ale stejně ukázal, že je to světový hráč. Po Juanově přihrávce vstřelil náš jediný gól. Jinak během zápasu nebyl moc výrazný a chyběla mu větší dravost. 6

 

 

 

 

 

 

 

 

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

 

 

Rafael – Vystřídal zraněného Evanse a postavil se na pravý kraj obrany. Několikrát dokázal díky své individuální kvalitě přejít přes hráče Stoke. 6

 

 

 

 

 

 

 

Danny Welbeck – Vystřídal zraněného Jonese a hrál staženějšího útočníka. Všiml jsem si ho, když přicházel na hřiště a když nedosáhl na přihrávku Maty, protože nebyl v pohybu (jak nečekané, že naši hráči nejsou v pohybu). Jinak jsem ho celý zápas neviděl, kdyby na hřišti nebyl tak by to vyšlo na stejno. 4

 

 

 

 

 

Javier Hernandez – Přišel na posledních 15 minut, když vystřídal střelce našeho jediného gólu Persieho. Po jeho individuální akci poslal přízemní centr, který ovšem nenašel žádného našeho hráče. 6

 

 

 

 

 

 

 

 

Týmový výkon

Hráči Stoke jsou větší, silnější a až na pár výjimek bojovnější. Naše reakce? Pojďme hrát jejich hru a nakopávat dlouhé balóny. První půlku sezóny od nás hráli nejlíp Rooney a Adnan. Po příchodu Juana Maty nejeden fanoušek očekával, že to bude „koncert“ pohledných přihrávek mezi ním a Adnanem. Místo toho, hraje Young a my stále stojíme na místě. Naše hra, se nikam neposouvá a ani se neposune, pokud budou hrát v základní sestavě tyhle borci. Všechno je to jeden velký omyl, který začíná u Moyese a jeho sázce na zkušenost a tzv. „jistotu“ a končí to u hráčů, kteří hrají hluboko pod svoje možnosti. Dnes to bylo o tom, co vymyslí Mata. Naše hra je pouze o individuální kvalitě jednotlivých hráčů a o nějaké týmové hře se vůbec nedá mluvit. 2


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!