25/02/2021

MATA SI VYCHUTNÁVÁ SPECIÁLNÍ DEBUT

Juan Mata byl potěšen, ze svého prvního startu v dresu Manchesteru United, především kvůli tomu, že skončil vítězně.

Španělský ofenzivní záložník zahájil svůj první zápas na Old Trafford v základní sestavě, necelých 72 hodin po dokončení jeho rekordního přestupu z Chelsea. Odehrál 85 minut a vzhledem k tomu, že toho ve svém bývalém klubu moc nenahrál, byl jeho výkon velmi působivý. Po zápase poděkoval fanouškům, za jejich bouřlivé přivítání, kterého se mu dostalo.

Mata řekl pro MUTV: „Jsem velmi vděčný. Od první minuty byli fanoušci naprosto úžasní.

Byl to pro mě velmi speciální den. Můj první zápas – můj debut, ve kterém jsme vyhráli. Bylo to perfektní. Hodně jsem si to užíval.

To, co nejvíce miluji je hraní. Takže tyto minuty (na hřišti),  jsou pro mě velmi důležité. Teď budu trénovat a těším se na zápas o víkendu a budu se snažit hrát nejlépe, jak umím, abych pomohl týmu.

Mata byl také dotázán na jeho přínos pro United při vítězství 2:0, které bylo zpečetěno gólem v obou poločasech od Robina van Persieho a Ashleyho Younga, Mata řekl: „Snažil jsem se hodně hledat křídla nebo útočníky a nakonec, jsme ve dvou případech skórovali. Nejdůležitější věc je, že jsme vyhráli a já se můžu cítit spokojeně se svými spoluhráči.

Jak se vám líbil jeho debut  a na jakém místě si myslíte, že by měl nastupovat ?