U21: United – Manchester City 1:2

Manchester United U21 prohrál v 11. kole Barclays U21 Premier League v derby s Manchesterem City U21 1:2.

Do utkání, před kterým měly oba týmy stejný počet bodů, vstoupili aktivněji domácí hráči a Ian Lawlor musel zasahovat proti střele Jesseho Lingarda, pro kterého připravil střeleckou pozici Joe Rothwell. V 9. minutě nicméně udeřilo na druhé straně hřiště. Sam Johnstone sice nejprve předvedl skvělý zákrok proti nepříjemné střele Grega Leigha, nicméně z následného rohového kopu to byl právě tento levý obránce, který otevřel skóre utkání – 0:1.

Domácí se snažili vyrovnání, ale aktivní Lingard neuspěl, stejně jako italský záložník Davide Petrucci, kterého zákrokem pravou nohou vychytal brankář Lawlor. Do největší šance prvního poločasu se dostal v jeho závěru Will Keane, který v ideální pozici po skvělém centru Petrucciho hlavičkoval vedle. Do kabin se tak šlo veseleji hráčům v bleděmodrém.

Hned v úvodu druhého poločasu se podařilo domácím vyrovnat. V 47. minutě utkání uvolnil Petrucci pěknou přihrávkou Jesseho Lingarda, který prostřelil hostujícího brankáře – 1:1. Hostům se však podařilo v 55. minutě odpovědět vstřelenou brankou. Do pokutového území United pronikl Devante Cole, který ještě přihrávkou našel George Gledona a ten prostřelil Johnstone v brance domácích – 1:2.

City následně přebralo otěže utkání, byli častěji u míče, nicméně byl to Larnell Cole, který málem potrestal nepřesnosti v obraně Citizens. United se snažili o vyrovnání, ale střelu Lingarda zneškodnil Lawlor a střela Colea byla zblokována. Neujala se ani střela Rothwella. V závěru utkání ještě mohl výsledek upravit Cole, ale mířil opět vedle. Na víc už se domácí nezmohli a ačkoliv svého soupeře přestříleli, prohráli 1:2.