03/08/2021

Moyes nemá námietky

Vypadnúť po penaltovom rozstrele so Sunderlandom v semifinále je možno srdcervúca záležitosť, ale manažér David Moyes hovorí, že Manchester United si nezaslúžil postúpiť cez tento tím.

Červení diabli na Old Trafford dlho odolávali v defenzíve svojmu súperovi, no na druhej strane sa im možno aj vypomstila neschopnosť nadviazať ďalším gólom na ten prvý od Jonnyho Evansa, čo znamenalo. že zápas sa posunul do neistého predĺženia.

Bývalý hráč United Phil Bardsley najprv v drese hostí svojím gólom dve minúty pred koncom priblížil Sunderland k vytúženému postupu, ale už z následného protiútoku dokázal vyrovnať v poslednej minúte Chicharito.

Čierne mačky potom rozhodli o svojom postupe v rozstrele, čím sa stali súperom Manchesteru City vo finále tohto pohára. Moyes po zápase nič nenamietal.

„Zrejme sme nehrali dosť dobre na to, aby sme si zaistili postup, ale boli sme blízko. Držali sme sa,“ povedal po zápase manažér.

„Za stavu 1-0 sme bránili dosť dobre na to, aby sme dokázali postúpiť aj za pomoci ďalšieho gólu. To ale súper zmenil a všetka česť pre chalanov. Dokázali nám opäť streliť gól.

„No nič nenamietam. Jednoducho si nemyslím, že sme podali taký výkon, ktorý by nám s väčším pohodlím zaistil víťazstvo, hoci presne tak som to chcel dosiahnuť.

„Ak by sme postúpili, tak by som bol z nášho výkonu aj tak sklamaný, takto som samozrejme sklamaný dvojnásobne, lebo sme nepostúpili. Vo finále sme sa cítili asi tak minútu pred koncom.

„Nehrali sme dosť dobre, Sunderland k nám zavítal a do finále sa dostali zaslúženým spôsobom.“

Na góle Bardselyho má určite leví podiel David De Gea, no Moyes svoju pozornosť upriamil najmä na zbabraný rozstrel v závere.

„David je v tejto sezóne veľmi dobrý, no tentokrát nás vytiahli z jamy hráči v poli,“ pokračoval manažér. „Viem, že sme napriek tomu nepostúpili, ale aspoň sme si vykresali iskru nádeje pred penaltami. V rozstrele sme boli hrozní, jednoducho hrozní.

„Možno v iný deň by sme mali iných kandidátov na pokutové kopy. Ale tentokrát sme tam museli poslať to, čo bolo k dispozícii. Akosi to nefungovalo. Myslím, že väčším sklamaním bol práve náš výkon v zápase.“

Zdá sa, že manažér bude mať opäť problém so zraneným Michaleom Carrickom, ktorý po zápase odkríval z ihriska. V štvrtej minúte nadstaveného času si zrejme vykrútil členok, preto ho nahradil Phil Jones. Na pozápasovej tlačovke manažér povedal: „V tomto momente neviem presne povedať, aký je jeho stav. Vyzerá to na vykrútený členok.“

Michael bol pritom jedným z kandidátov na penaltový rozstrel v samom závere.

„Neboli to zrovna najideálnejší hráči na zahrávanie penált. Keby sa Chicharito nezranil, šiel by kopať aj on. Aj hráči ako Michael Carrick by si určite kopli, keby boli na ihrisku. Nechopili sme sa penált tak dobre, ako sme mali.“