21/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Bývalí hráči #3 – Paul Tierney

Dnes si ukážeme talent, který zdaleka nenarostl do kvalit, jenž byly očekávány – Paul Tierney.

 

Pamětníci dnes budou muset sáhnout hlouběji do svých vzpomínek. Přiblížíme si totiž hráče, který se pohyboval v Manchesteru United v letech 1999-2005. Bude řeč o zapomenutém irském talentu…

 

Paul Thomas Tierney

Paul se narodil roku 1982 v manchesterském Salfordu, tudíž měl Old Trafford opravdu za rohem. Již jako šestnáctiletý podepsal s Devils trainee smlouvu, o rok později pak profesionální kontrakt. Do A týmu se však nikdy nedokázal naplno prosadit, a tak putoval na hostování do Crewe Alexandra, kde vsítil první gól kariéry. Dále hostoval v Colchesteru United a Bradfordu City.

 

Ani tyto pobyty v jiných týmech mu však výrazně nepomohly, a tak se pro sezónu 2005/06 stal hráčem Livingstonu. Odtud si Tierneyho odkoupil Blackpool, z nějž pak hostoval ve Stockportu County. Poslední výrazný přestup se uskutečnil do Altrinchamu, kde však nevydržel ani měsíc.

 

Jediným zápasem Paula za A tým Manchesteru United byl zápas Ligového poháru v prosinci 2003 na půdě WBA, kde ďábli prohráli 2:0. Pro zajímavost nastoupila tato sestava:
Carroll – Bardsley, O’Shea, 39. Tierney, Pugh – Fletcher, Kleberson, Butt, Richardson – Ronaldo, Bellion. Náhradníci: Williams, Eagles, Wood, Nardiello, Jones.
WBA tehdy dal mladíčkům z United lekci a favorit se musel z Carling Cupu pakovat.

Možná největším úspěchem Tierneyho se stalo ocenění Jimmy Murphy Young Player of the Year v sezóně 2001/02. Přestože se narodil v Anglii, reprezentoval Irsko, za jejíž výběr U21 nastoupil k sedmi zápasům.

 

V dnešní době nastupuje Paul za amatérský Prestwich Heys A.F.C. hrající pouze manchesterskou soutěž. Jako jednatřicetiletý si užívá hry v útoku tohoto amatérského celku a střelecky se mu daří. Nicméně si troufám říci, že se jedná o jeden z mnoha zmařených talentů. Jako mládežnický reprezentant a člen širšího kádru United to mohl dotáhnout rozhodně dál… Třeba jako jeho bratr Marc Tierney, který hraje v současnosti za Bolton Wanderers.

 

P.S.: Článek o tomto hráči si přál uživatel Bladerunner v diskusi pod minulým článkem. Pište Vaše náměty a přání. Ještě doporučuji přečíst si jeden anglický zajímavý článek o Paulovi:
http://www.thescore.ie/the-ballad-of-paul-tierney-ireland-manchester-united-933196-May2013/

 

Autorem tohoto článku je Vali.

 

Zdroje: http://en.wikipedia.org, http://www.stretfordend.co.uk/, http://news.bbc.co.uk/, http://www.prestwichheys.com/


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!