25/02/2021

FAYC: Leicester City – United 0:1 po prodl.

Mladíci Manchesteru United ve 4. kole FA Youth Cupu porazili Leicester City na jeho hřišti 1:0 po prodloužení a postoupili do další fáze turnaje.

Jelikož si ve středu na tréninku poranil kotník kanonýr James Wilson a kvůli poraněnému kolenu nemohl nastoupit ani Ashley Fletcher, objevil se v základní sestavě teprve 16letý útočník Marcus Rashford.

V prvním poločase měli mladíci Manchesteru United z větší části míč na svých kopačkách, nicméně přes dobře organizovanou obranu City se jím nedařilo proniknout. Domácí branku se snažili ohrozit především Josh Harrop a kapitán Andreas Pereira, zatímco Joel Castro Pereira v brance United musel zasahovat proti střeleckým pokusům Kyle Baileyho a Brandona Foxe. Především druhý zákrok byl z kategorie prvotřídních. Do největší šance se v prvním poločase dostal Josh Harrop, ale trestuhodně minul domácí branku. Mezi tři tyče se nevešla ani tečovaná střela Andrease Pereiry a se střelou domácího Mattyho Milese si bez problémů poradil Pereira.

Druhý poločas začali mladíci United aktivně a brankář Liam Sharpe se jenom ohlédl za dalekonosnou střelou obránce Nicholase Ioannou, které šla těsně vedle. Domácí Leicester se také snažil zahrozit, ale jedna z největší příležitostí skončila pouze v boční síti branky Joela Pereiry. Těsně před koncem normální hrací doby zahrával přímý kop Pereira a brankář Sharpe musel konečky prstů vytěsňovat jeho střelecký pokus. Domácí brankář si poradil i s dotírajícím útočníkem Demetri Mitchellem.

V prodloužení se do vážnější šance dostal nejprve Leicester, když Pereira musel předvést vynikající zákrok proti střele Daniela Rowe. Z následného rohového kopu málem domácí skórovali, nicméně po lehkém zaváhání Pereiry na brankové čáře zaskočil Mitchell. Ve 101. minutě přišla rozhodující branka utkání. Andreas Pereira dostal přihrávku od Joshe Harropa a pěknou střelou překonal Sharpa – 0:1. Leicester se sice v závěru snažil o vyrovnání, ale obranná dvojice Ioannou-McConnell domácím hráčům příliš nedovolila. Mladíci Manchesteru United tak nakonec zvítězili 1:0 a postoupili do další fáze soutěže.