28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Riův vzkaz Cristianovi

Rio Ferdinand napsal Cristianu Ronaldovi krátký vzkaz poté, co tento hvězdný Portugalec ve službách Realu Madrid získal za své výkony v roce 2013 Zlatý míč.

Co k tomu můžu říct… Je to neuvěřitelný úspěch, jsem na Tebe hrdý. Cristiano je živoucím důkazem toho, že není důležité kolik máte talentu. Když jste mladík, musíte pracovat velmi tvrdě a našetřit se, abyste byli úspěšní.

 

Moje první vzpomínka na Cristiana byla v předsezóní přípravě, když jsme hráli přátelské utkání proti Sportingu Lisabon. Po zápase jsme byli unešení jeho hrou a snažili jsme se přesvědčit Sira Alexe a Carlos Queiroze, aby ho koupili. Nikdy v životě jsem nebyl více okouzlen výkonem nějakého mladíka, než tento den. Ohromil nás všechny. O několik dní později už byl hráčem United.

 

Když jsem Ronnieho poprvé potkal v Carringtonu, přišel mi jako opravdu odhodlaný chlapík – neobroušený diamant, který byl připraven makat tak tvrdě, jak to jen šlo, aby naplnil celý svůj potenciál. Tisíce hodin dřiny v posilovně a na tréninkovém hřišti ho změnily v perfektní exemplář.

 

Ani dnes nevycházím z úvidu nad jeho drivem a odhodláním zůstat na vrcholu, ale není to pouze Ronaldo, nýbrž i Messi. Jsem potěšen, že můžu být svědkem souboje těchto dvou hráčů týden co týden. Otázka je: „Byli by takto neúnavní ve střílení tolika gólů, bez soupeření s tím druhým a lámali by každý rekord, který se jim připlete do cesty bez toho druhého ?“

 

Je požehnáním žít v době, ve které  nejen Ronaldo, ale zároveň i Messi září během zápasů takovým způsobem, jaký jsme nikdy předtím neviděli.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!