26/02/2021

U21: Southampton – United 1:2

Manchester United U21 zvítězil v devátém ligovém zápase nad Southamptonem 2:1.

Manažer Manchesteru United U21 postavil do základní sestavy hned několik hráčů, kteří se teprve nedávno vrátili na Old Trafford z hostování. Jednalo se o Tylera Blacketta, Davide Petrucciho, Jesse Lingarda, Federica Machedu a Willa Keane. Do utkání vstoupili lépe domácí Saints, kteří se v 15. minutě zápasu dostali do vedení. 19letý křídelní hráč Omar Rowe potrestal zaváhání obrany Manchesteru United a prostřelil Sama Johnstone v hostující brance – 1:0.

O chvíli později mohl druhou branku utkání přidat Jack Stephens, naštěstí pro United mířil těsně vedle. Manchester United postupem času získával pevnou půdu pod nohama a v 30. minutě se mu podařilo vyrovnat. Prosadil se záložník Jesse Lingard nádhernou střelou z dálky, která zapadla do horního rohu domácí branky – 1:1.

Manchester United pokračoval v dobrém výkonu i v druhém poločase a za svou snahu byl odměněn druhou brankou. V 50. minutě utkání Davide Petrucci připravil dobrou střeleckou pozici pro Larnella Cole, který chladnokrevně prostřelil brankáře Croppera v brance Southamptonu – 1:2. Střelec druhé branky, Larnell Cole, následně uvolnil Jesseho Lingarda, jehož nebezpečnou střelu skvěle vyrazil Cooper. Domácí brankář poté dobře vystihl přihrávku Lingarda, která směřovala na volného Willa Keane.

Manchester United sice v druhém poločase svého soupeře přehrál, ale další branky se už mu vsítit nepodařilo. V závěru utkání naopak mohl vyrovnat Harrison Reed, který však nemířil přesně. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Manchesteru United U21.