25/06/2021

Na tomto víťazstve musíme stavať, vyzýva Danny Welbeck

Danny Welbeck dúfa, že prvé víťazstvo Manchestru United v novom roku nad Swansea City v pomere 2:0, bude odrazovým mostíkom do zbytku sezóny.

Diabli sa dostali do vedenia zásluhou Antonia Valenciu. Potrebný kľud do hry však vniesol svojim presným zásahom práve Welbeck. Manchester United tak dokázal prerušiť nelichotivú sériu troch prehier v rade a zaznamenal vôbec prvé víťazstvo v tomto roku. Zverenci Davida Moyesa už netrpezlivo čakajú na budúcu nedeľu, kedy na Stamford Bridge vyzvú Mourinhovu Chelsea.

„Na tomto víťazstve musíme stavať, potrebujeme sa od neho odraziť.“, začal anglický útočník svoje rozprávanie pred MUTV. Dannyho zdobí v poslednom čase veľmi dobrá forma a najmä strelecké potencia, ktorú mohol potvrdiť už počas prvého dejstva včerajšieho zápasu. Svoju šancu však nevyužil, no vytrval v úsilí, ktoré bolo odmenené po zmene strán jeho deviatim zásahom v tejto sezóne.

„Bol som sklamaný, že som nevyužil svoju príležitosť v prvom polčase „, pokračoval Danny, ktorý je pri neúčasti hviezdnych Rooneyho a van Persieho voľbou číslo jeden na hrot útoku. „Snažil som sa ostať koncentrovaný a pozitívne naladený. Našťastie, som dostal ďalšiu šancu, po ktorej som už loptu poslal do siete.“

Taktický manéver s posunutím Adnana Januzaja na ľavé krídlo a Shinjiho Kagawu na podhrotovú pozíciu, do ktorého Diabli vstúpili do druhého polčasu, pomohol United doviesť zápas do úspešného konca. Výkon japonského reprezentanta v druhom polčase sa pozdával aj Dannymu Welbeckovi.

Myslím, že Shinji hral v druhom polčase rozdielne. Potom, čo sa presunul viac do stredu potvrdil, že sa na tejto pozícii cíti ako doma a pomohol otočiť hru v náš prospech“, pochválil Welbeck svojho spoluhráča, ktorý sa druhým rokom snaží naplniť na Old Trafford svoj veľký potenciál.