25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

BÝVALÍ HRÁČI #2 – OLIVER GILL

Nadějný fotbalista, jenž dal přednost škole. Řeč je o Oliveru, synovi nám velmi dobře známého Davida Gilla.

Oliver David Gill

 

Tento bývalý fotbalista se narodil v malém, šestitisícovém anglickém městečku Frimley Surrey roku 1990. Jeho otec, David Alan Gill, se od roku 1997 do nedávné doby pohyboval ve vedení Manchesteru United, synek měl tedy cestu předurčenou.

 

Roku 1997 se s rodinou stěhoval do Manchesteru, když táta David Gill tehdy dostal práci jako finanční ředitel ve vedení United. Jeho první dva starty za 18ku přišly v sezóně 2006/07. V úvodu následující sezóny podepsal s klubem trainee kontrakt, v té další se již se šestnácti ligovými starty stal řádným členem 18ky . První gól v Under-18 vstřelil v září 2007 a lépe si to ani načasovat nemohl, jelikož v 92‘ minutě rozhodl o výhře 1:0 nad Nottinghamem Forest.

 

Sezóna 2008/09 přinesla první ochutnávku rezervního týmu. Šance přišla ve dvou přátelských utkáních a v říjnu 2008 v soutěžním debutu v Premier Reserve League proti Boltonu. V únoru 2009 přešel definitivně z 18s do řad rezervy. Odehrál úctyhodných 12 ze 17 závěrečných zápasů včetně finále Manchester Senior Cupu, ve kterém přišel na místo Danny Welbecka ustrážit nejtěsnější možné vítězství 1:0 nad Boltonem.

 

Oliver se stal profesionálem na začátku další sezóny 2009/10, kdy pokračoval za rezervu Devils. V říjnu dostala obrana rezervy i díky Gillovi pouze 1 gól v 5ti zápasech, a tak byl za své výkony oceněn číslem 45 v A týmu. Tehdejší početná marodka Áčka znamenala nominaci pro venkovní zápas Ligy mistrů v německém Wolfsburgu. Oliver proseděl celé klání na lavičce náhradníků, stejně jako později doma proti Fulhamu.

 

V září 2010 se stěhoval se spoluhráčem Reecem Brownem do Bradfordu City na krátké hostování. Gill zde nastoupil ke čtyřem ligovým zápasům a k jednomu pohárovému a i přes zájem manažera o setrvání v Bradfordu putovala dvojice zpět do Manchesteru. Gill následně proseděl v áčku dva zápasy, doma proti Boltonu a venku na West Hamu, ale to bylo bohužel vše. Ani jedna minutka nebyla tomuto nadějnému mladíkovi v áčku mužů dopřána.

 

V květnu 2011 získal jako nejlepší rezervní hráč sezóny cenu Denzil Haroun Reserve Player of the Year. I přes to všechno se ale rozhodl ještě téhož roku ukončit fotbalovou kariéru a věnovat se naplno vzdělání.

P.S.: Článek o tomto hráči si přál uživatel IMWT v diskusi pod minulým článkem. Děkuji za pozitivní reakce a těším se na další spolupráci.

 

Autorem tohoto článku je Vali.

 

Zdroj: http://en.wikipedia.org


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!