Hodnocení: Manchester United – Swansea City

Jak si naši hráči vedli v dnešním utkání, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Měl poměrně klidný večer. Až na pár pochytaných centrů a sražených střel neměl nic moc na práci. Určitě je rád, že si připsal nulu. 6,5

Rafael – Vydal ze sebe maximum. Po hřišti doslova lítal nahoru dolů a ani chvilku si neodpočinul. Ve druhém poločase skvěle sehrál s Kagawou protiútok, jenže druhý jmenovaný v zakončení selhal. 7,5

Chris Smalling – To, že se útočníci Swansea nedostali do žádné stoprocentní příležitosti, je pro obranu United dobrá vizitika. Mohl zvýšit na 3:0, ale to by nesměl nepochopitelně z pěti metrů přestřelit bránu. 6,5

Nemanja Vidič – Vynikající výkon kapitána Rudých Ďáblů. Nedal Wilfriedovi ani milimetr prostoru navíc. A nejenom jemu. Ve vápně odvrátil spoustu centrů. Navíc se často zapojoval do rozehrávky, která mu někdy dělá problém, ale dnes ji měl téměř bezchybnou. 7,5

Patrice Evra – Také na hřišti nechal vše. Hodně podporoval útok a si připsal asistenci při Welbeckově gólu. Nakonec byl vystřídán Buttnerem a okamžitě zamířil do šaten, takže doufejme, že to není další z řady zranění. 7

Antonio Valencia – Ač byly jeho centry opět velmi slabé a málokdy přesné, tak i přesto odehrál dobré utkání. Vstřelil vedoucí gól a celý zápas výborně kombinoval s Kagawou nebo třeba s Welbeckem. Jeho spolupráce s Rafaelem je také na velmi vysoké úrovní. 7

Michael Carrick – Byl zastíněn skvělým Fletcherem. Oproti slabým minulým výkonům se ale také on zvedl, a to hlavně ve druhém poločase, stejně tak, jako celý tým. 6,5

Darren Fletcher – Fletcher se po dlouhé a vleklé pauze zapřičiněné zákeřnou nemocí vrátil ve skvělé formě. Asi už nikdo nevěřil, že by Fletcher mohl být oporou. Ale zatím to tak vypadá, protože podává vynikající výkony. Překvapuje mě, jak moc je kreativní. Pro mě byl dnes Hráčem utkání. 8 – MOTM

Adnan Januzaj – Co dodat k našemu klenotu, kterým Adnan bezpochyby je. Hraje s obrovským sebevědomím, Po jeho dvou vynikajících centrech padly oba dnešní góly. Skvěle také vysunul Rafaela při již zmiňovaném protiútoku z druhé půle. 8

Shinji Kagawa – V první půli pokračoval ve svých slabých výkonech. Po změně stran se rapidně zlepšil, ale pořád v rozhodujících momentech dokáže zklamat. S lehkostí si obhodí obránce, ale místo aby v klidu zakončil, tak prováhá tu správnou chvíli a nakonec ani pořádně nevystřelí. A nezůstává to jen u tohoto momentu, často pokazí předfinální nebo finální fázi. Takové momenty můžou rozhodovat o zápasech a pokud se chce Shinji prosadit, tak tohle bude muset zlepšit. 7

Danny Welbeck – V první půli zahodil stoprocentní šanci po skvělé akci Rafaela s Valenciou. V druhém poločase to odčinil pěkným zakončením po Evrově střele/přihrávce. Odvedl spoustu práce, poctivě se vracel a napadal protihráče. Bojovný a zodpovědný výkon od Dannyho. 7

Alexander Buttner – Bál jsem se, jak si povede nerozehraný, ale nakonec byly mé obavy zbytečné. 6

Javier HernandezNehodnocen

Týmový výkon – V prvním poločase se hráči United nedokázali příliš dostávat do střeleckých pozic a kombinace také trochu vázla. Nicméně po změně stran a hlavně po uklidňujícím góle Valencii se dostali do dobrého tempa a kombinace byla místy velmi dobrá a hlavně účinná. Na kombinace mezi Fletcherem, Kagawou a Januzajem byla radost pohledět. Trochu mrzí neproměněné šance, ale snad si hráči něco nechali do příštího zápasu proti Chelsea. 7