28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor – Joe Rothwell

Mladý záložník Manchesteru United Joe Rothwell byl vyzpovídán časopisem Inside United v exkluzivním rozhovoru…

 

 

Kdy jsi přišel do Manchesteru United?
Do týmu jsem přišel, když mi bylo šest let.

 

Vždycky jsi hrál za pozici středního záložníka?
Ne. Když jsem byl mladší, tak jsem hrál na křídle. Na svůj věk jsem byl malý a na pozici středního záložníka jsem se přesunul, když mi bylo 15 nebo 16 let.

 

Trenér týmu U19 Nicky Butt uvedl, že by byl rád, kdyby jsi střílel více branek. Souhlasíš?
Je to jeden z mých cílů pro tuto sezonu. Určitě chci střílet více branek. Kvůli nemoci a zranění jsem v posledních letech neodehrál moc utkání, takže doufám, že nyní přidám více branek.

 

Ve středu zálohy si dobře rozumíš s Benem Pearsonem. Vycházíte spolu i mimo hřiště?
Bydlíme od sebe zhruba deset minut cesty. Známe se už od mala, kdy jsme spolu hráli. Takže se známe velmi dobře a myslím si, že to jde vidět i na hřišti.

 

Paul McGuinness všem mladým hráčům vštěpuje podrobně historii klubu. Má to na tebe dopad?
Ve všech směrech. Každý rok dostáváme nové informace, takže to určitě má dopad. Zvláště pak, když se blíží FA Youth Cup. Paul se do toho vždycky ponoří a udělá vám prezentaci ohledně odznaku na saku a dalších podobných věcech. Bohužel jsem v Youth Cupu odehrál kvůli zranění pouze jedno utkání a to proti Chelsea.

 

Co bylo příčinou tvé dlouhodobé absence?
Během své první sezony v týmu U18 jsem utrpěl dlouhodobé zranění, kdy jsem byl mimo pět nebo šest měsíců. Minulý rok jsem byl opět zraněný a také nemocný. První rok byl velmi náročný, ale v tom druhém už jsem věděl, jak se s tím vypořádat. V minulosti jsem nikdy nebyl tak dlouho zraněný, takže to bylo obtížné. Tři měsíce jsem seděl doma a nic nedělal, bylo to vážně ubíjející.

 

Návrat do kondice byl náročný?
Bylo frustrující sledovat hráče, jak trénují, stejně tak jako v práce v posilovně. Nicméně si myslím, že mi to hodně pomohlo. Přesto však musím ještě v posilovně hodně nacvičit. Během zranění jsem alespoň fyzicky zesílil, což bylo potřeba.

 

Souvisí to i s tím, že ses posunul o level výš a zápasy jsou fyzicky náročnější?
Ano, zvláště když hrajete za tým U21 proti některým hráčům z prvního týmu. Určitě mi to pomohlo.

 

Velkou pozornost upoutala UEFA Youth League, ale je tvým cílem se prosadit do týmu U21?
Ano, velmi se snažím, abych se dostal do výběru Warrena Joyce a získal místo v sestavě. Tento rok je poněkud zvláštní. Pokud bychom neměli ligu U19, nehrál bych tolik zápasů, takže mi to určitě prospělo.

 

Pravidelně nastupuješ za mládežnické výběry Anglie, jak hodnotíš tuto zkušenost?
Nedávno jsem byl s týmem U19. Minulý rok bych byl součástí týmu U18, ale přišlo zranění a nemohl jsem hrát. Skrze mládežnické týmy se vzájemně známe s jednotlivými hráči a snažíme se hrát takovým způsobem, který se po nás vyžaduje. Myslím si, že mládežnické výběry Anglie jsou na dobré úrovni.

 

Jsi fanouškem Manchesteru United?
Vždycky jsem byl fanouškem United. Pocházím z Failsworthu, který se nachází na kraji Oldhamu, ale všem řekněte, že jsem z Manchesteru.

 

Jsou nějací hráči z prvního týmu, které obdivuješ nebo které bys rád napodobil?
Hlavně ty jako je Michael Carrick. Pak taky Scholes, když zde ještě byl. Je dobře, že spolu s Nickym Buttem trénují tým U19. Tito dva mi dávají mnoho rad a snaží se mi co nejvíce pomoci. Můžete se jich zeptat na cokoliv. Vždycky vám poradí.

 

Pokud by se ti podařilo proniknout do prvního týmu, stal by ses třetím Rothwellem, který by za United hrál. Kdysi dávno to byli Charles a Herbert. Nejsou to tví vzdáleně příbuzní?
Tohle slyším poprvé. Nevěděl jsem, že zde hrál nějaký Rothwell. Možná mohou být nějak příbuzní, ale nevím o tom.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!