15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Výsledková krize zasáhla akcie United

Neúspěchy Davida Moyese v Premier League, jež mají za následek vypadnutí z první čtyřky, zapříčinily pád akcií Manchesteru United, jehož hodnota tak rázem klesla o 220 milionů liber.

Manchester United bojuje o samotnou kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů, přičemž tato krize už nyní stála Manchester United celých 220 milionů liber, když o tuto hodnotu klesly akcie a to jen za poslední měsíc.

 

United, kteří nyní očekávají zápas v rámci FA Cupu proti Swansea, mohli vidět propad jejich akcií na newyorské burze o 12% z 10,68 liber na 9,36. Hodnota klubu tak z 1,75 miliardy liber rázem klesla na 1,53 miliardy liber. Počátky tohoto propadu se pak datují za začátek října minulého roku.

 

Před tímto propadem jsme však v průběhu minulého roku mohli zaznamenat nárůst hodnoty akcií, a to především v důsledku oznámení pozitivních prognóz čtvrtletních obratů. Za první čtvrtletí tohoto roku oznámilo vedení nárůst obratu o 29%, přičemž předpokládané celoroční příjmy stanovilo na 420 až 430 milionů liber. Hlavními ukazateli k určení těchto příjmů byly vedením určené sportovní cíle,  které byly pro manažera stanoveny na umístění se do třetího místa v lize a probojování se alespoň do čtvrtfinále Ligy mistrů.

 

V osmifinále této soutěže pak budou United čelit Olympiakosu Pireus, a tak se předpokládá hladký postup do vedením určeného čtvrtfinále. Prohra s Tottenhamem na Nový rok nicméně Rudé ďábly odsunula až na sedmou příčku v Premier League a splnění cíle v této soutěži se tak značně zkomplikovalo.

 

Nekvalifikování se do příštího ročníku Champions League by znamenalo jednak ztrátu 20 milionů liber na „prize money“, a jednak hluboký propad marketingového potenciálu. United jsou následující měsíc připraveni posilnit kádr, stejně jako jsou vlastníci klubu, rodina Glazerů, připraveni udělit několika hráčům sankce. Bývalí hráči Manchesteru United si pak jsou jisti, že klub může rok bez účasti v Lize mistrů snadno přežít bez úhony.

 

I přes rostoucí propast mezi United a týmy v první čtyřce je Moyes přesvědčen, že je stále v jeho silách klub na místo zaručující účast v Lize mistrů dovést, stejně jako je v jeho silách vyhrát trofeje jako FA či Capital One Cup.

 

Budeme tvrdě dřít a snažit se vyhrát co nejvíce zápasů,“ řekl Moyes. „To je moje práce. Musíme být především trpěliví. Před prohrou s Tottenhamem jsme měli na kontě šest vyhraných zápasů, z toho tuším čtyři v Premier League. A to soudě pouze podle výsledků. Soudě podle představené hry, měli bychom na kontě výher sedm.“

 

Moyes rovněž potvrdil, že na zápas se Swansea nebude k dispozici Rooney, van Persie a nově také Young, u něhož manažer doufá, že se jedná o pouhé pohmoždění.

 

Zdroj: Telegraph.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!