05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

BÝVALÍ HRÁČI #1 – JAMES CHESTER

Novou rubriku začínáme jménem, které fanouškům United moc neřekne. James Chester, dnes hráč Hullu, byl však v letech 2005 – 2011 spojen s dresem Devils.

 

Nejprve pár vět k rubrice Bývalí hráči:

 

Dal jsem si za úkol seznámit vás s bývalými hráči United, ať už legendami nebo hráči, na které se dávno zapomnělo. No řekněte mi, zda někdo o Jamesu Chesterovi, jakožto exhráči United, někdy slyšel? Nebo jste se o něm dozvěděli až po prosincovém zápase s Hullem, kde nám pomohl ke třem bodům? Rád bych vás každý týden seznámil s některým bývalým hráčem, který mi zrovna padne do oka, tentokrát tedy…

 

James Grant Chester

 

Narozen 23. 1. 1989 ve Warringtonu, Cheshire. Tento anglický střední obránce, dnes hájící barvy prvoligového celku Hull City, začal svou kariéru v místním klubu Winwick Athletic, kde ve věku 5ti let hrál za Under-9s tým. Již v 8 letech se přidal k Manchesteru United. V červenci 2005 ve věku 16 let podepsal trainee contract. Šel rovnou do Under-18 týmu, kde odehrál 17 zápasů v sezóně 2005/06. James poprvé ochutnal příchuť rezervního týmu 21. 2. 2006, kdy jako nevyužitý náhradník přihlížel venkovní výhře 4:1 na půdě Evertonu. V sezóně 2006/07 pokračoval v Under-18 týmu a podařilo se mu poprvé skórovat v dresu United. Stalo se tak 9. 12. 2006, kdy otevřel skóre při venkovní porážce 3:1 od rivalů ze City. Svůj debut za rezervu Red Devils si odbyl 15. 2. 2007, kdy dopomohl k bezbrankové remíze proti Boltonu Wanderers. Na konci sezóny pak odehraje jak finále FA Youth Cup, tak finále Manchester Senior Cup. Nicméně ani v jednom zápase není Manchester United úspěšný – prvně podlehne Liverpoolu na penalty a následně padne i proti Manchesteru City.

 

V sezóně 2007/08 nastupoval James Chester pravidelně v rezervním týmu, odehrál 24 zápasů ve všech soutěžích a s týmem se mu podařilo vyhrát jak Manchester Senior Cup, tak i the Lancashire Senior Cup. V Premier Reserve League North skončil Manchester United na 3. místě. Konzistentní výkony a vůdcovství na hřišti přineslo Chesterovi kapitánskou pásku pro sezónu 2008/09. Na začátku této sezóny mu bylo přiděleno číslo 39 na soupisce A týmu Manchesteru United. Poprvé se objevil na lavičce prvního týmu 17. 1. 2009, tehdy přihlížel výhře 1:0 nad Boltonem Wanderers. Jako náhradník byl znovu vybrán do opakovaného zápasu semifinále Ligového poháru proti Derby County. Při vedení Manchesteru 3:0 se dočkal James Chester své velké chvíle, v 67‘ minutě vystřídal Gary Nevilla a odbyl si tak debut za první tým. Derby následně překvapilo Old Trafford, když snížilo na 3:2, nakonec však United vyhráli 4:2 a po celkovém skóre z obou zápasů 4:3 Manchester postoupil do finále ligového poháru. Zápas se odehrál 20. 1. 2009 a Chesterovu chvilku slávy vidělo 73 374 diváků.

 

Na své první hostování odešel James 2. února 2009 do Peterborough United hrající League One. Trénoval ho zde Darren Ferguson, syn Sira Alexe. Za měsíc působení zde James Chester odehrál 5 utkání a 2. března putoval zpět na OT. Ke konci sezóny ho po boku Toma Cleverleyho a Corryho Evanse nominoval Ole Gunnarem Solskjær na cenu Denzil Haroun Reserve Player of the Year.

 

Své druhé hostování, jež mělo trvat 3 měsíce, začal 18. 9. 2009 společně se spoluhráčem Davidem Grayem v Plymouthu Argyle. Nicméně ve svém třetím utkání za the Pilgrims utrpěl Chester poškození chrupavky, což ho vyřadilo ze hry na 10-12 týdnů. A tak se 13. října stěhoval zpět do Manchesteru.

 

Třetí a zároveň poslední hostovačku prožil v Carlisle United (kam letos putovali Tom Lawrence a Ben Amos) hrající League One. Jeho pobyt zde trval od 3. srpna 2010 do 3. ledna 2011. Poté, co zapůsobil 1. srpna ve zkušebním zápase proti Hibernian, si odbyl James svůj soutěžní debut 7. srpna. Nastoupil na pozici středního obránce při domácím vítězství 2:0 nad Brentfordem, jednalo se zároveň o otevírací zápas sezóny. Celkově za hostování stihl odehrát 23 zápasů ve všech soutěžích a vstřelil 4 góly včetně rozhodujícího gólu v zápase 2. kola FA Cupu proti Tamworthu.

 

Chester pak v prosinci 2010 projevil zájem zůstat nadále v Carlisle. Přestupové okno však bylo proti a manažer Nigel Pearson si Jamese Chestera přivedl za částku okolo 300 000 £ do Hullu City. Přestup z Manchesteru United byl zkompletován 7. ledna 2011.

 

Hned ve své druhé sezóně na KC Stadium se stal druhým nejlepším hráčem Hullu. V té třetí, nově pod taktovkou Steva Bruce, postoupil s týmem the Tigers do Premier League. Letos si tedy odbývá čtvrtou sezónu v Hull City a i přes to, že se neprosadil v kádru Red Devils, hraje nejvyšší anglickou soutěž. Prozatím nastoupil k 12 z 20ti zápasů Premier League, přičemž vsítil jeden gól právě do sítě Manchesteru United ve 4‘ minutě posledního vzájemného zápasu v prosinci. Vše však stihl napravit rozhodujícím vlastencem na 2:3 z 66‘ minuty a pomohl tak týmu, kterému vděčí za start své fotbalové kariéry, ke třem bodům.

 

 

Autorem tohoto článku je Vali.

 

Zdroje: http://en.wikipedia.org, http://www.stretfordend.co.uk, http://www.eurofotbal.cz, http://www.livesport.cz


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!