07/05/2021

Hodnocení: Manchester United – Tottenham Hotspur

Jak si naši hráči vedli v dnešním utkání, se dozvíte v tomto článku.

De Gea – Minimálně jeden gól zachránil a celkově působil velmi jistě. Proti umístěné hlavičce Adebayora neměl minimální šanci. Hlavičku Eriksena mohl s trochou štěstí vyrazit, ale rozhodně to nebyla jeho chyba. 7

Smalling – Na začátku zápasu měl velkou šanci, kterou ale nedokázal proměnit. Prohrál hlavičkový souboj s Adebayorem a ten mohl vstřelit úvodní gól. Při takovém souboji musí být mnohem důraznější. Není to Rafael a je to znát. Naše hra trpí a ikdyž se Cris snaží, tak to prostě není ono. Těžko mu můžu vytýkat, že nemá takový cit pro kombinaci, když je to stoper. O to lepší, ale musí být v bránění a nemůže si dovolit takto prohrát hlavičkový souboj. 6

Vidič – Působil klidně a hráči Tottenhamu měli problém přes něho přejít. Škoda, že se neujala jeho hlavička z konce zápasu. Jediné, co bych mu vytknul je jeho rozehrávka. Měl by se snažit hrát více kombinačně. 6

Evans – Jako vždy dokázal výborně vyvést balón, ale občas to už trochu přeháněl a chyběl v obraně. Jinak neměl s bráněním žádný problém. 6,5

Evra – Znovu a znovu. Patrice by se nad sebou měl zamyslet. Zase byl úplně mimo jako vždy, když proti němu nastoupí hráč, který je rychlostně dobře vybavený. Na začátku zápasu ho ještě zachránil De Gea. V dalším průběhu zápasu se nic nezměnilo a Lennon okolo něj procházel, jakoby tam nikdo nebyl. Navíc nepředvedl nic ani směrem dopředu. Když se náhodou dostal k centru, tak ho poslal na prvního hráče Tottenhamu. Na konci zápasu se mu jedna akce povedla, ale to je sakra málo. 4

Valencia – Nástup do zápasu měl famozní. Několikrát dokázal obejit Rose a dokonce se mu občas povedl i centr. Později začal upadat do průměru a byl neviditelný. Měl smůlu, že za ním hrál Smalling, který ho nepodporoval, ale to by neměla být výmluva. Stejně se přeci musí dokázat prosadit v souboji 1 na 1. Většina jeho centru končila na prvním obránci. Zavinil vítězný gól při kterém se nechal předskočit Eriksenem. Ještě musím vzpomenout jednu situaci při které mě neskutečně vytočil. Běžela 94 minuta a Antonio sebral odražený míč, který posunul Adnanovi, ale místo toho aby pokračoval ve sprintu tak se zastavil a stál na půlce. Tohle by pro mě byla záhada i za stavu 1:1 v 60 minutě, natož při takovém stavu jaký byl. 5,5

Carrick – Občas bylo vidět že trošku nestíhá, ale nebylo to nic strašného. Musím říct, že se mi líbil a překvapilo mě, že byl střídán. Konečně byl v záloze někdo, kdo dokáže dát kvalitní přihrávku a nebojí se toho, že to pokazí. Po jeho fantastickém pasu měl Welbs skórovat, ale střela mu bohužel nesedla. 6,5

Cleverley – Zase ta stejná písnička. Tom nic nepokazí ani nevypustí žádný souboj, ale bojí se přihrát do šance, i když má před sebou volnou dálnici. Nejdříve bych chtěl vyzdvihnout jeho práci při napadání, která je ukázková, jenže to prostě nestačí. Hned na začátku zápasu mohl poslat Dannyho samotného na branku, jenže Tom přihrál úplně na druhou stranu než Welbs běžel. Dnes měl Tom spoustu příležitostí poslat našeho hráče do výhodného postavení, ale místo toho udělal tři kroky a počkal až se hráč zastaví, aby mu mohl nahrát do nohy. Tenhle zlozvyk musí odstranit. Proti soupeřům jako je Tottenham budeme potřebovat kvalitní přihrávky všech záložníků a ne spoléhat na to, že se Rooney stáhne do zálohy. 5

Januzaj – U Adnana je to pro mě asi nejtěžší hodnocení. Na začátku měl pár dobrých pasů, především křižné pasy na Tonyho byly nádherné, ale během zápasu často zbytečně ztrácel míče a vůbec se mu nedařilo. Očekával jsem, že bude vystřídán ale Moyes mu projevil důvěru, což se ukázalo jako výborný tah. Fantastickou přihrávkou vytvořil šanci pro Dannyho, který přehodil Llorise a snížil na 1:2. Po této přihrávce mu narostlo sebevědomí a byl výborný. Díky jeho individuální kvalitě dokázal vytvořit spoustu šancí, jenže zápas se nehraje 25 minut, ale 90. 6,5

Rooney – Znovu se stahoval více do zálohy. Nebojím se říct že jeho pasy jsou téměř srovnatelné s těmi jaké posílal legendární Paul Scholes. Možná nebyl tolik vidět jako jiné zápasy, ale svoje si zase odvedl. Patřil k tomu lepšímu, ale heroický výkon to dnes nebyl. 7

Welbeck – Dnes se mi líbil nejvíce ze všech. Pokud v poslední době nastoupí, tak je ho plné hřiště a poslední dobou střílí i góly. Pořád to ale není typický zabiják. Jsem moc rád, že dal gól, ale dnes měl dát minimálně dva. Šancí měl dostatek a je velká škoda, že se mu nepodařilo proměnit i jinou šanci. Celý zápas byl v pohybu a nebezpečný pro soupeře. Jeho mezi hra je výborná. Danny byl dnes naším hlavním tahounem. Navíc po faulu na něj měla být pískaná penalta. 7,5

Chicharito – Přišel na hřiště místo Carricka a hru dokázal oživit. Škoda že mu po jeho hezkém uvolnění vrátil Danny moc prudkou přihrávku. Po Adnanovo centru mohl srovnat, ale Lloris zavřel místo na přední tyči. 6

Kagawa – Na hřiště přišel místo Smallinga a postavil se na levou stranu hřiště. Měl tam pár hezkých momentů, ale nic závratného nevymyslel. Po příchodu Younga se přesunul do střední zálohy. 6

Young – Přišel místo Cleverleyho a postavil se na levou stranu zálohy. Měl tam nějaké rohy, ale stejně jako od Shindžiho to nebylo nic závratného. Po falu na něj měla být pískaná penalta, ale Webb byl dnes proti. 6

Týmový výkon – Bohužel nestačí hrát prvních 15 a poslední 20 minut. Začátek byl naprosto výborný stejně jako konec zápasu, ale mezi tím to byla bída. Tottenham čekal na protiútoky a vycházelo mu to. Pokud by se hrálo se stejným odhodláním a nasazením jako posledních 20 minut, tak Tottenham přejedeme rozdílem třídy, ale hráčům se asi nechtělo. Když k tomu přidám obrovskou smůlu a výborného Llorise, tak z toho máme ztrátu všech bodů. Proti naší výhře byl dnes i rozhodčí, který podlehl tlaku medií a bál se odpískat penaltu. Rozhodčí ale není hlavní důvod naší prohry. Tou je naše hra mezi 15 a 70 minutou. 6