15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mladíci ve šlépějích Adnana Januzaje

Mladíci Manchesteru United Andreas Pereira a Charni Ekangamene doufají, že budou následovat Adnana Januzaje a prosadí se do sestavy Manchesteru United.

 

 

Belgický rodák Adnan Januzaj je v této sezoně velkým překvapením, když v 18ti letech nastoupil už ve třinácti utkáních Premier League, ve kterých se dokázal třikrát střelecky prosadit. Jeho krajané Pereira a Ekangemene pozorně sledují jeho vzestup a doufají, že se jim povede něco podobného. Pereira přišel na Old Trafford v roce 2012 a byl jedním ze čtyř belgických hráčů, kterým se povedlo s rezervním týmem United vyhrát ligový titul. 17letý záložník, který byl v loňském roce vyhlášen nejlepším hráčem Milk Cupu, doufá, že se dokáže probojovat pro prvního týmu United.

 

„Doufám, že tuto sezonu dokončím v rezervním týmu, ale nikdy nevíte, co se může přihodit. Příští rok bych rád absolvoval předsezonní přípravu s prvním týmem. Toto je můj cíl a pokud se mi to povede, budu moc šťastný. Rok 2013 byl pro mne úspěšný. Jsem spokojený se svými výkony a už jsem se dostal do týmu U21. Někteří už mě dokonce srovnávají s Adnanem Januzajem. Je to velmi příjemné, ale určitě nechci být jeho nástupcem. Chci si vyšlapat svojí vlastní cestu“, řekl Pereira pro Het Laatste Nieuws.

 

Jeho spoluhráč, záložník Charni Ekangamene, už dokonce dostal pozvánku do prvního týmu Manchesteru United.

 

„Před dvěma týdny jsem dostal zprávu, abych byl na utkání proti Aston Ville připraven. Phil Neville mi potvrdil, že budu součástí týmu, který bude hrát proti Aston Ville. Nakonec jsem se sice nedostal ani na lavičku náhradníků, ale i tak to byla velmi pozitivní zkušenost,“ řekl Ekangamene pro Gazet van Antwerpen.

 

Ekangamene přiznává, že po příchodu z Royal Antverpy v roce 2010 měl ze začátku problémy se v týmu usadit a dodává, že právě příchod Adnana Januzaje mu v tomto ohledu hodně pomohl.

 

„Když jsem zde přestoupil, první měsíce byli velmi těžké. Později toho roku ale do týmu přestoupil také Adnan Januzaj, což mi velmi prospělo. Jsme dobří kamarádi. Nyní už mě v týmu znají všichni hráči, společně také jíme a vtipkujeme. V týmu můj herní styl přirovnávají ke stylu, který praktikoval Claude Makelele. Technicky jsem na tom dobře, ale nedělá mi problém nakopnout míč co nejdále od branky, pokud je to potřeba,“ zakončil talentovaný záložník.

 

Zdroj: SkySports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!