26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

„Zpívající sekci“ čeká rozšíření

Hráči United se po výhře nad Realem Sociedad vrací do šaten a jsou absolutně ohromeni atmosférou, která na Old Traffordu panuje. Někteří netušili, co se děje, jiní pro změnu vysvětlení znali.

Například Jonny Evans věděl o „zpívající sekci“, v níž 1400 fanoušků po celý zápas podporovalo hráče v rudém dresu. David Moyes je touto novinkou rovněž ohromen a tvrdí, že o skvělou atmosféru se postarala především tribuna naproti notoricky známého Stretford Endu.

 

Šest tisíc Basků mělo rovněž svůj podíl na skvělé atmosféře, nicméně „zpívající sekci“ nesahali ani po kotníky. Tato skutečnost je výsledkem především příkladné práce klubu s fanoušky a pak také vyprodáním těchto míst do posledního. Svůj podíl na skvělé atmosféře mají také pořadatelé, kteří si pečlivě obstarali svou práci.

 

Fanoušci si už dlouhou dobu stěžovali na špatnou akustiku na Old Traffordu, kvůli níž jejich fandění přicházelo vniveč. Po zkušebních pokusech, které se ujaly v rámci Ligy mistrů, se tito věrní fanoušci mohou těšit také na cvičné pokusy v rámci Premier League. Vedení United má v úmyslu na zápas proti Fulhamu, jež se odehraje 9. února, rozšířit tuto sekci na rovných 2600 míst. Pakliže se tento nápad ujme, bude vedení klubu apelovat na zavedení tohoto nápadu u příslušných orgánů na celou příští sezonu.

 

Nicméně zavedení tohoto nápadu má mnoho úskalí, jež se vyskytují také přímo mezi fanoušky. Vedení totiž musí vyřešit, z důvodu rozšíření této sekce, „odbavení“ fanoušků doposud využívajících sedadel v těchto prostorách. Klub tuto situaci hodlá vyřešit přesídlením těchto fanoušků do obdobných, či luxusnějších prostorů, přičemž žádnému z fanoušků nevzniknou žádné extra náklady. Mladší fanoušci budou moct počítat s různými slevami, přičemž každému z vysídlených fanoušků budou nabídnuty vouchery k občerstvení jako kompenzace.

 

Bylo známo, že atmosféra United potřebovala upravit, přičemž bylo rovněž známo, že chyba na straně fanoušků je minimální. Budiž důkazem 4200 fanoušků Rudých ďáblů, jež odcestovali na středeční zápas se Stoke City, kde dokázali vytvořit elektrizující atmosféru.

 

Když Darren Fletcher přicházel na hřiště jako náhradník, všichni fanoušci stáli bok po boku a zpívali: „Když dá Fletcher gól, vběhneme na hřiště!“ Pořadatelé znervózněli. V duchu pořádku Fletcher naštěstí neskóroval, ale na konci zápasu přesto musel sundat dres a svým fanouškům jej hodit.

 

Všichni fotbalisté sní o hraní před skvělou atmosférou a kdykoliv v rámci Ligy mistrů vyjeli ven, básnili o ni. Nyní je čeká také na Old Trafford. Ed Woodward rovněž potvrdil, že celou myšlenku bude podporovat, byť současná legislativa něco podobného neumožňuje. Podhoubí každé podpory vzniká realizací skvělého nápadu a následnou spoluprací mezi kluby. Není lepšího místa pro realizaci této myšlenky než v Manchesteru United.

 

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!